S ťafkou musím počítat, líčí Stezka. Lakatoš odmítl fair play gesto Kučeříka

Aleš Stezka | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice přestřílely Kometu ve druhém čtvrtfinále 34:19, ale ani jednou neskórovaly a Brno srovnalo sérii na 1:1. „Klukům za tu předvedenou hru není co vytknout. Chyběl jen ten gól," říká Aleš Stezka po porážce 0:3.

„Každý pro ten tým dělá maximum, takže za to patří klukům velký dík, že do toho padají a lehají, i když to bolí. Jdeme za svým cílem jako jeden muž, takže všichni pro to uděláme maximum," komentuje vítkovický brankář.

Ovšem jeho celek ani přes převahu neuspěl. Kometa šla do vedení v 38. minutě po trefě Luboše Horkého.

„Nedokázali jsme vstřelit gól, i když šancí jsme měli spoustu. Ale to už je za námi, odpovím na pár otázek, ale jinak už jsem hlavou v Brně. Je to 1:1, je to boj, musí se to všem líbit, má to emoce," hodnotí Dominik Lakatoš

„Je to 1:1, je to boj, musí se to všem líbit, má to emoce."

Velké emoce vzbudila hlavně 42. minuta utkání.

Kristián Pospíšil přistrčil Willieho Raskoba na Aleše Stezku, který se těžce zvedal z ledu. Poté se ihned strhla bitka mezi Patrikem Kochem a právě Pospíšilem.

„Dostal jsem pecku, ale v pohodě. To k hokeji patří, někdy to tak je. V tu chvíli je to nepříjemné, ale nic hrozného to nebylo," cituje Stezku vítkovický web.

„Jako gólman prostě musím počítat s tím, že tu ťafku tam dostat můžu. Prostě se to tak seběhlo, naštěstí je všechno v pohodě. Děkuju klukům, že se tam za mě postavili, to je asi všechno, co k tomu můžu říct."

„Jako gólman prostě musím počítat s tím, že tu ťafku tam dostat můžu. Děkuju klukům, že se tam za mě postavili."

Jak celou situaci viděl Dominik Lakatoš?

„Já nechci komentovat moje pohledy, já to vždycky vidím trochu jinak než všichni ostatní," směje se.

„Takže já jsem tam prostě viděl, že se tam něco stalo. Od toho jsme tým, abychom se zastali jeden druhého. Klobouk dolů před Patrikem Kochem, jak se ho hned zastal," líčí vítkovický útočník.

Lakatoš mluvil také fair play gestu Radka Kučeříka, který na konci první třetiny odvolal údajný faul Marka Kaluse.

„To žádné gesto fair play není, prostě to nebyl faul, tak ho odvolal. Deset tisíc lidí v hale vidělo, že to faul nebyl. Hráč se k tomu jen přiznal, nic víc, to je hokej, to k tomu patří. Já to beru jako normální věc."

Série se stěhuje za stavu 1:1 do Brna, třetí zápas je na programu v úterý od 17:00.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz