Šance na postup je pryč. Obrovské zklamání, smutní Barinka

Foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

(RED DEER, od našeho zpravodaje) Reprezentační osmnáctka nedala ani ve druhém utkání na Hlinka Gretzky Cupu gól a její naděje na postup ze základní skupiny pohasly.

NHL 20

„Příští zápas s Finy už nám to tam musí padnout, protože to už by nebylo možný," říká po prohře 0:3 s Ruskem útočník Marcel Barinka. 

Jak zápas hodnotíte?
Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Ale je z toho bohužel zase prohra a ještě k tomu zase bez gólu. A bez něj se nedá vyhrát. Je to obrovské zklamání, protože teď už jsou šance na postup do semifinále hodně malé... (Po výhře Američanů nad Finy už nejsou žádné, pozn. redakce) Můžeme jenom zpytovat svědomí.

Odehráli jste lepší zápas než proti USA?
Jojo, myslím, že to byl z naší strany určitě lepší zápas než proti Američanům. Byli jsme aktivnější a v některých částech zápasu jsme byli lepší jak Rusáci. Ale prostě: nepadá nám to tam a nemáme to štěstíčko, abychom dali gól.

Trenéři udělali před zápasem několik změn v sestavě. Pomohly?
Myslím, že nás každá nová změna vždy nakopne. Do zápasu jsme byli velmi nabuzení a trenéři nás hodně povzbuzovali. Byli jsme fakt nakopnutí. Ale bohužel...

Ohlas asistenta trenéra Radka Bělohlava

V první třetině jste přestříleli Rusy čtrnáct ku osmi, ale gól jste nedali. Naopak soupeř z několika mála šancí odskočil do dvoubrankového vedení.
Byl to podobný příběh jako proti Američanům. My ty střely a šance máme, ale neproměníme je. A potom odjedou Rusáci – nebo ti Američani – a padne jim to tam.

Co tomu chybí? Důraz před brankou, štěstí?
Ty jo... Možná, že i ten důraz do branky. V prostoru okolo ní musíme být tvrdší. Příští zápas už to tam musí padnout, protože to už by nebylo možný...

Druhá třetina byla i kvůli vyloučením rozkouskovaná. Nebyly některé fauly zbytečné?
Určitě, byly. Trenéři nás upozorňovali, že děláme strašně zbytečné fauly v útočném pásmu. Tam jich máme opravdu hodně. Musíme v tom ubrat.

Obecně to byl vypjatý zápas. Na ledě byly strkanice a z ledu jsme až na novinářskou tribunu slyšeli anglické nadávky.
Utkání s Rusy jsou takové vždycky. Bývají trochu agresivnější než ostatní soupeři. Mají rádi vypjaté zápasy.

Ohlas obránce Šimona Kubíčka

Nejste už trochu unavení? Přece jen časový posun je oproti Česku osm hodin.
Únava tam je, ale to je pro všechny stejné. Je to turnaj osmi zemí a všechny jsou na tom stejně. Na to se nedá vymlouvat. My musíme makat dál.

Ve středu vás čekají Finové, co od nich čekat?
Jsou to výborní bruslaři a jsou šikovní na puku. Myslím, že bychom měli přitvrdit hru, protože jsou to takoví hračičkové. Takže tvrdá hra by jim nemusela být zrovna příjemná. Uvidíme.

Ohlas útočníka Martina Langa

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz