Šéf Vervy o kádru, rekonstrukci stadionu nebo sestupu. Zůstane Jarůšek?

Foto: hcverva.cz

Má za sebou první rok v křesle litvínovského sportovního ředitele, mimo to zastává také pozici generálního ředitele klubu. Pavel Hynek je jedním ze symbolů nové etapy, kterou Severočeši započali loni na jaře.

Fanshop národního týmu

Momentálně nejdůležitější muž litvínovského hokeje se v rozhovoru pro klubový web rozpovídal o mnoha tématech. 

Verva pod jeho vedením zanedlouho odstartuje druhou sezonu, ve které by se výkonnostně měla posunout nahoru.

V uplynulém ročníku se její cesta vyřazovacími boji zastavila už v předkole, což vedení vnímalo jako neuspokojivý výsledek. 

„Podoba našeho kádru ještě není finální. Stále máme v sestavě volná místa.“

Na severu tak pokračuje postupná obměna kádru, kterou Hynek před rokem avizoval. Na soupisku tak přibyli třeba obránci Marek Hrbas nebo Matěj Stříteský, útok zase doplnili Matúš Sukeľ, Andrej Kudrna a Petr Straka

„Podoba našeho kádru ještě není finální. Stále máme volná místa v sestavě, ale neznamená to, že se zaplní do nástupu na led. Nechceme nakupovat hráče za každou cenu,“ hlásí Hynek pro stránky hcverva.cz.

Jádro týmu by každopádně mělo být hotové. Mezi třemi tyčemi černožlutí vsadí na Denise Godlu společně s talentovaným mladíkem Šimonem Zajíčkem

V zadních řadách pokračují Aaron Irving a Uvis Janis Balinskis, k nim se přidají zmiňovaní Hrbas a Stříteský. Klub podle Hynkových slov jednal také s Markem Baránkem, Jiřím Říhou nebo Davidem Štichem, k dohodě ale nedošlo. 

„Na pozice šestého, sedmého či osmého obránce máme určitou představu o penězích a tam jsme se neshodli.“

„Na pozice šestého, sedmého či osmého obránce máme určitou představu o penězích a tam jsme se neshodli. Na všechny hráče ale stále vlastníme práva a může se stát, že se v Litvínově do budoucna mohou objevit,“ upozorňuje generální ředitel klubu. 

Výraznou ztrátou je odchod Jana Ščotky, perspektivní obránce se po životní sezoně rozhodl zkusit zahraniční angažmá. O jeho služby byl velký zájem a není se čemu divit, svými výkony si řekl i o nominaci na přípravné kempy reprezentace. 

„Byli jsme připravení udělat maximum proto, abychom ho udrželi, ale chtěl jít za každou cenu do zahraničí, protože se chce posunout dál. Pro nás je to výborná vizitka, že tu odehrál nejlepší sezonu v kariéře a posunul se dál,“ tvrdí Hynek. 

„Stále na tom pracujeme a naší prioritou je ještě podepsat jednoho středního útočníka.“

Jasno by mělo být také o složení prvních dvou formací, tzv. bottom six by si ale žádala posílení. Právě hráči ze třetí a čtvrté lajny nebyli minulý rok příliš efektivní. 

„Stále na tom pracujeme a naší prioritou je podepsat ještě jednoho středního útočníka. Intenzivně vyjednáváme a řešíme ještě jedno křídlo,“ informuje šéf litvínovského klubu. 

Nejistota se vznáší nad dalším působením Richarda Jarůška. Vousatý střelec se v posledních dvou letech zařadil mezi klíčové hráče Vervy, spekuluje se však o jeho odchodu do zahraničí. 

„Rádi bychom se dohodli, jednáme s ním už přes dva měsíce. Bavili jsme se spolu i v sezoně, ale pak jsme si řekli, že to budeme dál řešit až po play off. V nabídce od sebe nejsme daleko, ale zatím jsme se nedokázali finálně potkat,“ vysvětluje Hynek. 

„Rádi bychom se dohodli, jednáme s ním už přes dva měsíce.“

Klub se do budoucna chce vydat cestou vlastních odchovanců, v následující sezoně by tak měli dostat větší prostor mladí hráči. Chemici navíc přivedli Michala Guta nebo Denise Zemana, slibně našlápnuto má také Lukáš Stehlík a další. 

Další případné posily řeší společně celý sportovní úsek vedený právě Hynkem. Jednou z jeho vizí je získat hráče s vazbou na region, takových ale údajně v současnosti moc není. V databází má také řadu hokejistů z ciziny. 

Generální ředitel severočeského klubu v obsáhlém rozhovoru mimo jiné promluvil o sestupovém strašáku, který se do extraligy od září vrací. Jeden tým spadne přímo, druhý bude účast v soutěži obhajovat v baráži. 

„Sestupová sezona tu byla historicky vždycky.“

„Sestupová sezona tu byla historicky vždycky. Neřešíme teď, jestli je  sestupová nebo nesestupová, ale hlavně abychom naplnili rozpočet. Věřím, že se nám podaří sestavit lepší mužstvo, než jsme měli v uplynulé sezoně,“ doufá. 

Posledním tématem byla rekonstrukce litvínovského stadionu, která by měla začít na přelomu let 2022 a 2023. 

„Pro budoucnost klubu je to klíčové, nejde donekonečna žít na výjimky. Všechny týmy, které mají zázemí horší, tak investují do zimních stadionů, aby splnily licenční podmínky a stadiony vypadaly jak z 21. století. Vidím to jako jednu z nejdůležitějších věcí do budoucnosti klubu,“ přidává Hynek na závěr. 

Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz