Ševc prodloužil v Liberci. Vyroste vedle něj další obránce pro NHL?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

7. června 2018, 16:49

Adam Bagar

Vedení extraligového Liberce si mne ruce. Dokázalo udržet svého kapitána a klíčového zadáka Martina Ševce, který se pod Ještědem dohodl na novém ročním kontraktu. Severočeský klub o tom informuje v tiskové zprávě.

HokejkaTV

„Jsem moc rád, že jsme se s naším kapitánem domluvili na dalším, byť jednoletém kontraktu. Martin je výborným lídrem týmu,“ pokyvuje sportovní ředitel a hlavní trenér Filip Pešán na adresu zkušeného zadáka, který má pod Ještědem za sebou už tři výborné sezony.

Vedle Ševce vyrostli dva obránci pro NHL: Šimek a Pyrochta

V uplynulém ročníku nasbíral na poctivého psa obranáře výborných 28 bodů. „Spousta jeho práce není možná tolik viditelná okem diváka, ale jde o nejvytěžovanějšího obránce našeho týmu, jenž je s postupem sezony vždy potřebnější a potřebnější,“ má jasno Pešán.

Vedle Ševce rostou další liberečtí beci. Předloni to byl Radim Šimek, který se upsal San Jose, letos je to Filip Pyrochta, jenž svými výkony zaujal zástupce Nashvillu. „Doufám, že pro nás bude stejně prospěšný i v nové sezoně,“ přeje si uznávaný šéf liberecké střídačky.

„Spousta jeho práce není možná tolik viditelná okem diváka, ale jde o nejvytěžovanějšího obránce našeho týmu, jenž je s postupem sezony vždy potřebnější a potřebnější.“

Šestatřicetiletý Martin Ševc se výrazně podepsal pod historicky první mistrovský titul Bílých Tygrů i následný zisk stříbrných medailí. Pod Ještědem je spokojený, za tři sezony tam sehrál 176 extraligových zápasů, v nichž nastřádal 69 bodů za 10 branek a 59 nahrávek.

Bývalý reprezentační zadák hrál v Česku také za Kladno a Plzeň, zkušenosti má na rozdávání. V ruské KHL hájil barvy Minsku a Lva Praha, ve Švédsku hrál za Färjestad a Skellefteu a v tamní SHL slavil čtyři tituly. A v Basileji vyzkoušel také nejvyšší švýcarskou soutěž.

Příchody do klubu Bílí Tygři Liberec

Libor Hudáček (Örebro)
Radan Lenc (Mladá Boleslav)
Jakub Valský (Mladá Boleslav)
Marek Schwarz (Znojmo)
Matěj Stříteský (Jihlava)

Odchody z klubu Bílí Tygři Liberec

Lukáš Jašek (Vancouver)
Filip Pyrochta (Nashville)
Tomáš Filippi (Chabarovsk)
Martin Bakoš (Mora)
Adam Dlouhý (Chomutov)
Jan Stránský (Chomutov)
Jaroslav Janus (Litvínov)
Mario Bližňák (Trenčín)
Milan Bartovič (Trenčín)
Aleš Stezka (Chomutov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz