Shoříš, já tě zapálím! řval Karabáček na sudího. Dostal pokutu

Foto: Jirka G. Novák

Disciplinární komise ČSLH se dodatečně zabývala trestem pro českobudějovického útočníka Václava Karabáčka za jeho nesportovní chování v utkání proti Slavii (hráno 19. ledna).

Nový fanshop

Karabáček se dvacet vteřin před koncem zápasu popral se slávistickým veteránem Janem Novákem a pak v emocích dlouho kroužil po ledě. 

Mezitím vynadal rozhodčím, za což okamžitě dostal trest ve hře. „Odmítal opustit ledovou plochu a agresivně slovně útočil na hlavního rozhodčího: ‚Ty shoříš, já tě zapálím, čůr***’,“ stojí v tiskové zprávě Českého hokeje (celou si ji můžete přečíst tady). 

Případem se dodatečně zabývala i Disciplinární komise ČSLH, která Karabáčkovi zastavila činnost v rozmezí 20. až 23. ledna. Karabáček tedy přišel o zápasy proti Litoměřicím a Přerovu.

Uhradit navíc musí pokutu ve výši 6 500 korun. „Toto jednání shledala DK ČSLH za jako zvláště zavrženíhodné, a to zejména s ohledem na charakter provedené výhrůžky fyzickou likvidací směrem k napadenému rozhodčímu," zdůvodnila trest Disciplinární komise ČSLH.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz