Skladaný bránil ze střídačky spoluhráče. Tři na jednoho? To není hrdinské, říká

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

11. prosince 2017, 9:33

David Jahoda

Útočník Olomouce František Skladaný nejprve v sedmé minutě šikovnou bekhendovou střelou načal gólový účet zápasu proti Liberci, následně se v závěru první třetiny připletl i do ostřejší výměny názorů u obou střídaček. Nelíbilo se mu, že si tři Bílí Tygři vzali do spárů jednoho jeho spoluhráče. „Ať je to jeden na jednoho, ne tři na jednoho. To nemám rád,“ odůvodňoval Skladaný, proč se ze střídačky zapojil do souboje u mantinelu. Nakonec mohl být spokojený, jeho tým bral po osmi zápasech všechny tři body.

HokejkaTV

Hrála se poslední minuta úvodního dějství, Olomouc vedla o dvě branky, hráči se už pomalu chystali do šaten. Zhruba patnáct vteřin před první sirénou ale hned tři liberečtí hráči začali hokejkami masírovat v prostoru u střídaček Petra Strapáče. František Skladaný, který sice byl zrovna na střídačce, avšak blízko celé situace, neváhal a ukázal, že tohle se mu nelíbí.

Strkanice u střídaček mezi Olomoucí a Libercem

Strapáčovi na ledě přijeli pomoct David Ostřížek s Rokem Macuhem, mezitím si Skladaný mezi střídačkami něco vyříkával s krajanem Martinem Bakošem a Dominikem Lakatošem. „Myslím si, že to není žádný hrdinský čin, když jsou tři hráči na jednoho. To byl důvod, proč jsem tam vletěl. Podle mě by se takové věci neměly stávat. Ať je to jeden na jednoho, ne tři na jednoho. Takové věci nemám rád,“ pravil rázně slovenský útočník.

Na otázku, proč k celé situaci došlo odpověděl jasně: „To je otázka na ně, ne na mě.“ Osobních soubojů pak přibylo ve chvíli, když už liberečtí hokejisté potřebovali nutně s nepříznivým stavem něco udělat. „Byl to bojovný zápas před reprezentační přestávkou, každý do toho dal všechno. Myslím, že se to promítlo i do těch osobních soubojů,“ hodnotil Skladaný zápas, který jeho mužstvo zvládlo v poměru 4:1.

Laš: Ve třetí třetině jsme koukali na čas. Málem se nám to vymstilo

Strkanici u střídaček na konci první vyřešili rozhodčí dvěma dvouminutovými tresty na obou stranách. Posílání hráčů za katr si ale užili zejména ve druhé části. Ne však kvůli nějakým potyčkám, nýbrž kvůli různým faulům. Nakonec jich bylo dohromady osm, po čtyřech pro oba týmy. Hra byla rozkouskovaná, což se nelíbilo divákům ani hráčům. „Nebylo to příjemné. Naštěstí ta vyloučení byla oboustranná, takže se soupeř nemohl dostat do nějakého většího tlaku. O hokeji to ale moc nebylo,“ uvedl Marek Laš.

Olomoucké mohlo těšit, že i když druhá třetina nebyla zrovna oku lahodící, drželi po ní vedení 2:0. Stejně jako po té první. V ní Laš navyšoval v přesilovce na rozdíl dvou tref, poprvé překonal gólmana Jaroslava Januse František Skladaný. Nenápadnou střelou bekhendem. „Přesně na tom jsme chtěli zapracovat. Abychom zbytečně nic nevymýšleli a všechno posílali na branku, protože produktivita od nás útočníků byla v posledních zápasech bídná. Potřebovali jsme to zlepšit, i proto přišla ta moje střela,“ vysvětloval Skladaný, který dal svou šestou branku v sezoně.

„Myslím si, že to není žádný hrdinský čin, když jsou tři hráči na jednoho. To byl důvod, proč jsem tam vletěl.“

Zkraje třetí třetiny Liberec zásluhou Lakatoše snížil, a poté dokázal Moru zatlačit. Zatímco Tygři bušili do domácí obrany v čele s vynikajícím brankářem Branislavem Konrádem marně, Hanáci následně dvěma góly potvrdili svou výhru. Za tři body zvítězili poprvé po osmi duelech. „Uvědomovali jsme si, že je to velmi důležitý zápas před reprezentační pauzou. Nebylo na co se šetřit, dali jsme do toho všechno,“ dodal Skladaný.

Olomouci se navíc opět povedlo hodit za hlavu debakl z předchozího utkání. V pátek totiž dostali svěřence Zdeňka Veneru nálož od Plzně v podobě prohry 0:6. Když v první čtvrtině soutěže dostali Hanáci od stejného soupeře deset gólů a o pár týdnů později od brněnské Komety pět, hned na to dokázali odpovědět výhrou za tři body. Nyní reagovali stejně. 

„Každé mužstvo po takovém výsledku spadne trochu na zem a začne pracovat na chybách a důvodech, proč prohrálo. Myslím, že stejné to bylo i v našem případě. O to zodpovědněji jsme k tomu zápasu přistoupili,“ popsal zkušený hokejista, jehož služeb využívá Olomouc už třetím rokem.

Sestřih utkání 30. kola TELH: HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 4:1

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz