Školka v brankovišti! Vary mají nejmladší duo, za Moru debutuje Mokrý

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

21. února 17:46

Martin Voltr

Páteční 47. kolo Tipsport extraligy je z pohledu mladých hráčů hodně pikantní: Hned dva týmy nasazují juniorskou brankářskou dvojici!

Chance liga na Hokejka TV

34 let, 2 měsíce a 26 dní. To je souhrnný věk obou gólmanů, kteří s týmem Karlových Varů čelí Třinci. Jako jednička jejich klec hájí Jan Bednář, pro něhož nejde o žádnou novinku. Dvakrát už startoval i na ledě Ocelářů a vždy vychytal bod, loni v lednu tam dokonce prožil svůj extraligový debut.

Záda mu kryje šestnáctiletý Patrik Hamrla, věkem tedy ještě dorostenec, který do Energie přestoupil teprve v lednu ze Zlína. Roli dvojky si vyzkoušel už při derby v Plzni.

Oba dva jsou aktuálně oporami reprezentací do 18, respektive 17 let. Mladší dvojici Západočeši nikdy v historii do extraligového utkání nenasadili.

Ještě větší mimořádnost ale museli řešit trenéři Olomouce. V jejím brankovišti se prozatím střídali výhradně Branislav Konrád a Jan Lukáš, jenže oba jsou zdravotně mimo. A tak dostali povolávací rozkaz dva junioři.

Do zápasu s Libercem nastoupí coby první gólman osmnáctiletý Vojtěch Mokrý. Ten už druhým rokem platí za oporu juniorů, výborná čísla měl i v předešlých sezonách, ale do profesionální soutěže dosud nenaskočil. A teď debutuje rovnou proti lídrovi Tipsport extraligy!

Fanoušci Hanáků doufají, že nepřijde důvod pro druhou premiéru. Na tu bude připraven Marek Hasala, tedy Mokrého tradiční parťák z mládežnických kategorií.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz