Slovenský mladík opustil Spartu, ve Zvolenu se potká se Zuzinem či Hraškem

Foto: hcsparta.cz

Tři sezony strávil v mládežnických týmech pražské Sparty, teď se František Gajdoš vrací do své vlasti. Slovenský zadák kývl na nabídku Zvolena a na podzim by si měl poprvé zahrát nejvyšší soutěž dospělých. Účastník Tipsport extraligy už dřív potvrdil, že počítá také s Peterem Hraškem, Radovanem Pulišem nebo s Peterem Zuzinem.

Chance liga na Hokejka TV

František Gajdoš se původně toužil prosadit u nás, ve Spartě se ale k šanci za elitní tým nepropracoval. Během uplynulé sezony absolvoval v juniorech 34 zápasů, přičemž zaznamenal dva góly a čtrnáct nahrávek. 

Na jaře 2019 se Gajdoš zúčastnil mistrovství světa osmnáctiletých, v průběhu podzimu předchozího roku se omylem objevil v nominaci české osmnáctky na jednu z přípravných akcí. Teď devatenáctiletý rodák z Bardejova, který si v mladém věku zahrál také za Porubu, míří do slovenského Zvolena.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat talentovaného mladého obránce a mládežnického reprezentanta, který v našem klubu může dostat prostor k rozvoji. Držíme mu palce," uvedl na stránkách týmu ze Zvolena jeho generální manažer Ladislav Čierny.

V kádru účastníka slovenské Tipsport extraligy pokračuje útočník Jakub Meliško, jenž pro změnu před časem nastupoval za mladé Piráty z Chomutova. S vedením klubu se dohodl na nové smlouvě. Totéž platí u Petera Zuzina, někdejší hokejista Olomouce či Třebíče přišel do Zvolena v průběhu uplynulého ročníku z Detvy.

Foto: hokej.zlin.cz

Hlavní trenér Peter Oremus, který mužstvo převzal po Andreji Podkonickém, může využít další dva zkušené hokejisty. Zvolen posílil Radovan Puliš, který byl v nedávné minulosti na zkoušce ve Zlíně a dosud oblékal dres Slovanu. Po ukončení angažmá v kazašském Kokšetau hlásí přesun do vlasti zadák Peter Hraško, jehož si určitě pamatují fanoušci pražské Slavie.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz