Smutná zpráva. Zemřel bývalý československý reprezentant Svitek (†57)

Foto: twnews.cz

17. února 23:07

David Jahoda

Český a slovenský hokej oplakává smrt Vladimíra Svitka, bývalého reprezentanta, který ještě za Československo nastoupil na dvou mistrovstvích světa. Rodákovi z Banské Bystrice bylo 57 let.

partneři českého hokeje

O Svitkově smrti informoval na svém webu klub HC Košice, s nímž spojil velkou část své kariéry. Dvakrát s ním dokonce vyhrál domácí soutěž, a to v sezonách 1985/86 a 1987/88. V Košicích doteď působil jako trenér dorostu.

Svou nemalou stopu má Svitek i v reprezentaci. Účastnil se dvou světových šampionátů – v roce 1986 v Rusku (tehdejším Sovětském svazu) a v roce 1989 ve Švédsku, odkud si odvezl společně se svými spoluhráči bronzovou medaili.

Zářil po boku Vladimíra Růžičky

K ní přispěl velkou měrou. Během deseti zápasů nasbíral 10 bodů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem československého mužstva. V jednom útoku válel po boku Vladimíra Růžičky a Zdena Cígera.

Svitek za reprezentaci nastoupil dohromady ve 40 zápasech. 

Co se týká klubové kariéry, mimo Košice si mimo jiné vyzkoušel také angažmá v zahraničí. Působil ve finské Hämeenlinně, v rakouském Zell am See, slovinském Triglavu a maďarských celcích Ferencvárosi TC a Dunaújváros AC.

Ačkoliv si jej v roce 1981 v draftu NHL zamluvila z celkového 137. místa Philadelphia, v zámoří si nikdy nezahrál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz