Sparta získala brankáře Jána Laca, k Pirátům se stěhují Dvořák a Smejkal

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

V Chomutově ani na Spartě nejsou spokojeni s aktuálním postavením v tabulce. Oba kluby reagují velmi zajímavou výměnou. Do metropole se stěhuje slovenský brankář Ján Laco, opačným směrem putují bek Tomáš Dvořák a útočník Jiří Smejkal. Pražané se s Piráty dohodli na hostováních do konce sezony.

partneři českého hokeje

"Už delší dobu jsme se snažili zvýšit konkurenci na brankářském postu. A nyní se nám konečně podařilo získat kvalitního a zkušeného brankáře," hlásí sportovní manažer Michal Broš. Ján Laco se ke sparťanskému týmu připojil hned na středečním tréninku, doplní tak stávající dvojici Sami Aittokallio a David Honzík.

"V tuhle chvíli máme v týmu tři brankáře, ale samozřejmě se tato situace do konce přestupního termínu, který je na konci ledna, může ještě změnit," doplňuje Broš po příchodu slovenského gólmana. Ten byl druhým rokem jedničkou Pirátů, které v uplynulé sezoně dotáhl výbornými výkony až do semifinále.

"Chci mít v mužstvu hráče, kteří chtějí v Chomutově být a bojovat za Piráty."

"Chci mít v mužstvu hráče, kteří chtějí v Chomutově být a bojovat za Piráty," hlásí hlavní trenér a sportovní manažer klubu Vladimír Růžička s tím, že příležitost nyní dostanou mladí brankáři. Už vítězný duel pod Ještědem naznačil, že momentálně bude mít k dispozici mladíky Štěpána Lukeše a Dominika Pavláta.

Za Laca se na sever Čech stěhují obránce Tomáš Dvořák a útočník Jiří Smejkal. "Oba jsou to naši kmenoví hráči, se kterými do budoucna počítáme. Jsou součástí myšlenky omlazování našeho týmu, ale v tuhle chvíli jsme je využili k výměně za Jána Laca. Jedná se však jen o hostování do konce sezony," hlásí Broš.

"Příchodem Jána Laca naše práce na posilování týmu nekončí."

Sparta tak dál pokračuje v posilování kádru. Už v říjnu Pražané do svých řad získali beka Zbyňka Michálka, o měsíc později se k nim připojil produktivní útočník Richard Jarůšek a teď i brankář Ján Laco. "Jeho příchodem naše práce na posilování týmu nekončí," zdůrazňuje bývalý útočník a mistr světa z roku 2000.

"Vzhledem k situaci v tabulce se naše práce ještě zintenzivňuje, nicméně není tak snadné přivést odpovídající posily. Hráči nejvyšší kvality na trhu nejsou a nechceme do týmu přivést hráče za každou cenu, abychom vykázali činnost. O každém jménu se pečlivě radí skupina zodpovědných lidí včetně trenérů," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz