Spartu trápí výkyvy. Musíme se ve všem zlepšit, velí Řepík

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

30. listopadu 2020, 16:14

Adam Bagar

Sparta v posledních dnech střídá vítězství s porážkami. Naposledy nenavázala na skvělý výkon z Hradce Králové a doma podlehla Litvínovu 2:3 po samostatných nájezdech.

„Neodehráli jsme úplně šťastné utkání. Minulý zápas v Hradci jsme hráli výborně pospolu, což nám proti Litvínovu chybělo. Je to škoda,“ přiznal v rozhovoru pro klubový web kapitán Michal Řepík, který přitom už v čase 5:32 poslal pražský celek do vedení 2:1.

„Začátek nebyl špatný, poté jsme ale udělali chyby v obranném pásmu a Litvínov se postupně zvedl. Byl to těžký zápas. Hráli hodně na puku a agresivně napadali naši rozehrávku. Ve druhé třetině nás pak zatlačili a podařilo se jim vyrovnat,“ popisoval Řepík.

Velký boj dospěl až do prodloužení, v němž Sparta mohla rozhodnout v přesilovce čtyři na tři, ale nesehrála ji podle představ. „Je to velká škoda, tam se zřejmě rozhodlo o naší porážce. Mohli jsme utkání překlopit na svou stranu, ale bohužel bereme jen bod.“

Následné nájezdy Spartě nevyšly. Uspěl jen Řepík, který mohl v šesté sérii drama rozseknout. „Tušil jsem, že brankář bude tentokrát na mou střelu líp připravený. I proto jsem raději zkusil jiné zakončení, ale bohužel jsem netrefil mezeru mezi betony,“ líčil.

Co se nepovedlo Řepíkovi, dokázal na druhé straně Lukáš Válek, jenž vystřelil hostům cenný druhý bod a upevnění jedenácté příčky tabulky. Sparta sice zůstává třetí, ale v posledních dnech střídá vítězství s porážkami a její výkony dost připomínají houpačku.

„Jeden zápas hrajeme výborně a ve druhém naopak. Musíme se zlepšit ve všech směrech, abychom se dostali zpátky na vítěznou vlnu a udrželi výkony nahoře,“ zavelel 31letý útočník, jenž proti Litvínovu sehrál jubilejní 100. utkání ve sparťanském dresu.

„Věřím, že smůlu brzy prolomíme, zlepšíme se a budeme se opět moci společně radovat z vítězství,“ dodal Řepík. Jeho tým se už v úterý střetne pod Javorovým s vedoucími Oceláři, kteří v letošní sezoně ztratili jen dva body. „Čeká nás těžká prověrka.“

Sestřih utkání

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz