Šťastný už je zase šťastný: Nepřestával jsem věřit. A teď se to obrací

David Šťastný | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

10. prosince 2023, 21:25

Martin Voltr

Kde je David Šťastný? Takovou otázku si během podzimu pokládala spousta hradeckých fanoušků. Teď už ho našli, respektive se našel on sám. Klíčovou asistencí pomohl k výhře nad Kometou, bodoval pošesté v řadě a velkou měrou přispívá k dobré týmové náladě.

Aktuálně je Šťastný na metě pěti branek a šesti asistencí. To za polovinu základní části samozřejmě nejsou čísla, se kterými by mohl být spokojený, ale jeho forma roste. V pátek dal vítězný gól v prodloužení na ledě Vítkovic, teď proti Kometě připravil rozdílovou trefu Giorgiu Estephanovi.

Právě s ním si začíná rozumět. Kanaďan má ještě strmější křivku bodových příspěvků, vždyť za víkend dal čtyři góly!

Nic z jejich druhé poloviny ale nemuselo být, kdyby Kometa ve druhé třetině vypjaté bitvy potrestala hrubý faul Bohumila Janka na Petra Holíka. Jank se teď může patrně „těšit“ na další stopku a taky musí děkovat spoluhráčům, že se po jeho blikanci ubránili.

Davide, byla to klíčová pasáž zápasu?
Bylo to strašně důležité. Stalo se to ve druhé třetině, kdy Kometa měla tlak a my jsme nehráli dobře. Borci to ale neskutečně ubránili a zaslouží respekt. Myslím, že nám to i psychicky pomohlo a Kometu možná naopak v tu chvíli trošku srazilo. Přece jenom když nevyužijete pětiminutovou přesilovku, tak to hlavu trošku nahlodá.

„Bobby má sto kilo, Holas je menší, takže ho tam sroloval. V tu chvíli mi přišlo, že to bylo tělo, ale jak je Holas menší, vypadalo to ošklivě.“

Viděl jste ten faul?
Já jsem u toho přímo byl. Těžko hodnotit... Bobby má sto kilo, Holas je menší, takže ho tam sroloval. V tu chvíli mi přišlo, že to bylo tělo, ale jak je Holas menší, vypadalo to ošklivě. Záznam jsem ale neviděl.

Pro obránce musel být zbytek zápasu docela těžký, že?
Samozřejmě to je pro beky těžké. Zápas byl pro ně celý těžký, protože Kometa strašně rychle otáčela hru. My jsme propadali v útočném pásmu, hlavně v té druhé třetině jsme se tam moc neudrželi. Určitě toho mají plné kecky, ale zvládli to super jako vždycky.

Co říkáte na střelecký koncert Giorgia Estephana o víkendu?
Já jsem ho znal z Litvínova a už tam se mi líbil. Je to gólový a bodový hráč, takže se konečně rozstřílel a ukazuje, proč sem přišel. Má šikovné ruce a výbornou střelu.

Využitá přesilovka po dvou sekundách se moc často nevidí.
No, to možná ani v NHL (směje se). Výborně jsme vyhráli buly a jemu přišel puk. Pořád si říkáme, že bychom po buly v přesilovce chtěli střílet. On to udělal a hned z toho byl gól. Výborná práce.

Přesně tohle váš tým potřebuje, že? Po relativním střeleckém trápení ránu nekompromisně pod víko.
Přesně. Fakt to bylo hezky trefené. Nic nevymýšlel, sjel si na to, věřil si.

Líbí se vám v jedné lajně? Věříte, že byste spolu mohli hrát stabilně?
Těžko říct. Určitě by to pro mě nebylo špatné. Když zůstaneme pospolu, mohlo by se to trénink od tréninku a zápas od zápasu zlepšovat. Giorgio je stejně jako já silný na puku, myslím, že si dokážeme vyhovět. Má výborné hokejové myšlení, umí číst hru a dobře nahrát, uvolnit se do prostoru. Za mě by to bylo fajn, ale zatím jsem se hlavně soustředil na sebe. Jsem rád, že hraju a že moje výkony nejsou úplně špatné.

„Chápu, že ode mě byla nějaká očekávání, ale po pěti letech jsem změnil klub a najednou pro mě bylo všechno jiné.“

Oba dva jste se v poslední době chytli. Vy jste bodoval už pošesté v řadě.
Cítím se super. Chápu, že ode mě byla nějaká očekávání, ale po pěti letech jsem změnil klub a najednou pro mě bylo všechno jiné. Přípravu jsem odehrál jakž takž dobře, první dva zápasy taky šly, ale pak to šlo do kopru. Už mi to i trošku nahlodalo hlavu. Nepřestával jsem ale věřit, makal jsem a jsem rád, že se to obrací. Jestli už jsem se adaptoval, tak jenom dobře pro mě. Jsem rád, že můžu týmu konečně něčím přispět, a doufám, že to vydrží po zbytek sezony.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz