Štěpánek opouští Pardubice a míří do Finska. Bleskově posílí Lukko Rauma

Foto: hcdynamo.cz

V minulé sezoně získal mistrovský titul se švýcarským Bernem, kam přišel před Vánocemi z ruského Čerepovce. Jakub Štěpánek si v zemi pod Alpami udělal jméno a chtěl tam pokračovat, nicméně navzdory několika možnostem se tak nestalo. Mistr světa 2010 tedy přijal krátkodobou výpomoc v Pardubicích, kde odchytal osm extraligových duelů. Nyní zkušený gólman zvedá kotvy, míří totiž do finského Lukko Rauma. "Jakub se s vedením klubu dohodl na spolupráci do konce sezony," potvrzuje hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Transakce se narodila bleskově. Finský tým nutně potřebuje kvalitního brankáře a vybral si Štěpánka. "Pro Kubu je to nová výzva, ve Finsku ještě nechytal. Tamní brankářská škola má zvuk, Lukko Rauma je výbornou organizací s velkou perspektivou," říká Vůjtek.

Kroky někdejšího gólmana Vítkovic, Petrohradu, pražského Lva nebo Čerepovce tedy míří na sever Evropy. Přitom na jaře se zdálo, že Štěpánek nadále zůstane ve Švýcarsku. "Chtěl tam pokračovat, po titulu s Bernem měl Kuba výborné jméno. Jenomže v klubech nebyla volná místa. Postupně se sice objevily určité možnosti, které jsme řešily. Ještě před třemi týdny se naskytla jedna zajímavá nabídka. Ale dotyčný tým nakonec vzal na zkoušku švýcarského brankáře," konstatuje Vladimír Vůjtek.

Štěpánek byl připravený počkat. Nikam nespěchal. V létě odmítl variantu s Mladou Boleslaví i konkrétní návrh z Finska. Aby byl v provozní teplotě, přišel na výpomoc do Pardubic, kde poslední dobou tvořil dvojici s Brandonem Maxwellem. Spolupráce měla trvat do konce měsíce a tudíž do první reprezentační přestávky, nakonec vzhledem k okolnostem a hlavně nabídce z Raumy vyprší o něco dřív.

Štěpánek neměl o možnosti dalšího angažmá nouzi. Po zranění Alexandera Saláka se uvolnila pozice jedničky v Novosibirsku, kterou nakonec obsadí Danny Taylor. Bývalý sparťan dosud chytal za Záhřeb a Medveščak teď nutně potřebuje náhradu. "Záhřeb byl jednou z variant, jednali jsme i s dalším klubem KHL. Ale ve čtvrtek se ozvala Rauma a navrhla velmi konkrétní podmínky. Kuba to rychle zvážil a posléze souhlasil," popisuje hráčův agent.

Finský klub potřebuje posilu do brankoviště. "Lukko je poslední, příčina horších výsledků spočívá i v tom, že tým dost inkasuje. K dispozici jsou dva mladí gólmani, vedení věří, že Kuba Štěpánek pomůže nastartovat zlepšení. Že by se mohlo podařit něco podobného jako loni v Bernu. Když tam Jakub přišel, bylo mužstvo deváté, mimo příčky pro play off. A nakonec získalo titul," dodává Vůjtek. 

Štěpánek se v Pardubicích loučí s bilancí osmi extraligových utkání, během víkendu zamíří do Finska. "Jakub poletí v neděli, utkání Raumy v Oulu ještě nestihne. V pondělí ho čeká první trénink a další den by měl poprvé nastoupit do SM-Liigy v zápase proti Ilves Tampere," přibližuje Vůjtek závěrem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz