Svačina má jasno! Po konci u Ocelářů podepsal v Porubě

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Zkušený útočník Vladimír Svačina mění extraligu za Chance ligu – upsal se prvoligové Porubě, se kterou už přes týden společně s Rostislavem Oleszem trénoval.

NHL 20

Vladimír Svačina po mistrovské sezoně skončil v Třinci. Ve hře byl návrat do Vítkovic, jenže tahle varianta nakonec padla. „Dlouho to bylo v jednání. Pak jsme se rozhodli, že angažujeme Alexandra Malleta," uvedl pro klubový web trenér Jakub Petr.

„Vláďa přinese do týmu velkou porci zkušeností. Je to profesionál každým coulem a můžeme se jen těšit na jeho výkony.“

„Není to nic proti Vladimíru Svačinovi, ale my musíme sledovat finanční rámec naší věci a také to, jak daný hráč zapadá do herní mozaiky týmu. A v tom nám jednoznačně lépe vychází Mallet," doplnil Petr, jenž je v klubu i generálním manažerem.

Svačina nakonec kývl na nabídku Poruby, se kterou poslední dny trénoval. Prvoligový klub pro něj není žádnou velkou neznámou, hokejově v něm vyrůstal. Porubský dres oblékne poprvé od sezony 2007/08, nastoupí už v pátečním utkání proti Dubnici.

„S Vláďou Svačinou jsme podepsali smlouvu pro nadcházející ligový ročník a jsme velice rádi, že se rozhodl právě pro Porubu,“ těší na klubovém webu generálního manažera Poruby Pavla Hinnera, který si od zkušené útočné akvizice hodně slibuje.

„Vláďa přinese do týmu velkou porci zkušeností, kterou zcela jistě přenese na kluky v kabině, je to profesionál každým coulem a můžeme se jen těšit na jeho výkony. Odmalička byl velkým talentem s šikovnýma rukama a skvělou myšlenkou,“ dodává.

Poruba jedná s dalšími třemi zvučnými posilami

Dvaatřicetiletý útočník, který má na kontě i 15 reprezentačních startů, je pro RT TORAX velkou ofenzivní posilou. Naskočil do 610 extraligových zápasů, postupně v barvách Vítkovic, Plzně, Mladé Boleslavi, Třince a Liberce zapsal 306 bodů (134+172).

Příchodem Vladimíra Svačiny však posilování ostravského týmu nekončí. „V současnosti jednáme s dalšími třemi zvučnými posilami, jednou výraznou do obrany. Věříme, že vše dotáhneme do úspěšného konce,“ doplňuje na závěr Pavel Hinner.

Vladimír Svačina ještě v dresu tehdejší Sarezy Ostrava

Vladimír Svačina ještě v dresu tehdejší Sarezy Ostrava | Foto: hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz