Švédové se mi můžou akorát smát, štve kapitána Mužíka. Své partě děkuje

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Byl správným kapitánem. Partu českých mladíků tolik toužil dotáhnout do hry o medaile, jenže nepovedlo se. Ve čtvrtfinále proti Švédsku se Radek Mužík ukázal parádní trefou, kterou zdramatizoval klíčovou bitvu. V ní ovšem reprezentační osmnáctka padla a na mistrovství světa končí.

Nový fanshop

„Porážka bolí hodně. Měli jsme výborný tým na to, abychom mohli udělat víc, ale bohužel jsme si to prohráli sami naši disciplínou. Na konci jsme udělali zbytečný faul. Nešlo to. Švédové nám sice dali dva góly, ale nesesypali jsme se z toho,“ těší Mužíka.

„Ve druhé třetině jsme dali gól na 3:1, pak jsme snížili na 3:2 a byli jsme na koni. Měli jsme šance, ale bohužel Švédové měli více štěstí a vyhráli,“ dodává.

Jan Bednář po prohře se Švédy

Právě kapitán českého celku na startu třetího dějství si po Langově pasu parádně položil Alnefelta a povedeným bekhendem chladnokrevně zakončil rychlou akci. „Nějak to vyplynulo ze hry, ani nevím. Dostal jsem to přes prázdnou kasu a šel jsem do bekhendu. Měl jsem to jednoduché,” popisuje Mužík svou trefu.

Sám působí ve švédském klubu Lulea, a tak pro něj byla čtvrtfinálová bitva s domácí reprezentací prestižní. „Bylo to trošku jiné než proti ostatním soupeřům. Párkrát jsme si tam švédsky ponadávali. Bylo to vyhrocené, což mám rád, ale teď se mi můžou akorát smát,” mrzí dravého útočníka.

Kouč Alois Hadamczik hodnotí mistrovství světa

Jaké má celkové dojmy z turnaje, ve kterém se čeští mladíci loučí ve čtvrtfinále? „První zápas nám nevyšel. Všichni jsme se z toho podělali, abych byl slušný, ale pak už to šlo dobře a hráli jsme jako tým,” pochvaluje si.

„Porazili jsme Švýcary a Finy. I s Kanadou jsme hráli dvě třetiny výborný zápas, ale prohráli jsme. Pak přišlo čtvrtfinále, nejdůležitější zápas, a ten jsme prohráli taky. Parta byla dobrá. Drželi jsme pohromadě, ale neměli jsme štěstíčko. Bylo to mistrovství světa, jak má být. Klukům bych chtěl poděkovat,” vzkazuje spoluhráčům.

Závěrečné boje o medaile bude osmnáctka sledovat zpovzdálí. „Je to play off, ve kterém jsou samé dobré týmy. Vyhrát může každý. Amerika tady má výborný tým, ale přál bych to někomu jinému než Američanům,” uzavírá Radek Mužík.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz