Radegast index: Tipsport ELH

Radegast Index se v play off zaměří na bojovnost týmů

Radegast Index je už tradiční statistikou, která provází extraligu a hledá toho největšího bojovníka mezi muži v hokejové zbroji. Po loňské premiérové sezoně se bude Radegast Index i letos v play off zaměřovat na bojovnost jednotlivých týmů. Index hráčů nahradí týmový index, neboť právě ve vyřazovací části už klíčem k úspěchu není jen um jedince, ale vítězí především bojovnost, nasazení a soudržnost všech hráčů.

Metriku Radegast Indexu tvoří 3 parametry. Boduje se hit soupeře, zblokovaná střela a účast hráče na ledě při vstřeleném či obdrženém gólu. V play off se body všech hráčů sečtou, z čehož vzejde týmový index. Rozhodně však nepůjde o nic neříkající údaj, protože mezi týmovým Radegast Indexem a vítězstvím je zásadní provázanost. Podle statistik z loňského play off tým, který získal v utkání více RI bodů, tedy zjevně více bojoval, nakonec zvítězil v 92 procentech zápasů!

Finále Generali Česká pojišťovna play off

Semifinále Generali Česká pojišťovna play off

Čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off

Předkolo Generali Česká pojišťovna play off

Radegast Index

Metrika hokejových bojovníků, to je Radegast index. Statistika oceňuje hlavně hráče, kteří nejsou během hry tolik vidět, ale bez jejichž práce se neobejde žádný tým. Řeč je o obráncích - borcích - kteří svou bojovnost trénovat nemusí. Tu mají totiž od narození ve své krvi!

Radegast index je složen ze tří parametrů: plusový či minusový bod získají hráči za pobyt na ledě při vstřelených a obdržených gólech. „Hit“ soupeře je ceněn jedním bodem, stejným počtem, tedy jedním bodem, je hodnocena také každá zablokované střela soupeře.

Vítěz metriky je vyhlašován každý měsíc po dobu základní části soutěže. Ten nejlepší pak odehraje všechny zápasy následujícího měsíce v zelené helmě, symbolu bojovníků. Celkový vítěz Radegast indexu si odnese kamennou helmu, kterou převezmu při galavečeru Hokejista sezóny.

Vítěz 2022-2023

Dosavadní vítězi

Ročník Hráč Bodů
2021/22 Mountfield HKRichard Nedomlel 215
2020/21 HC Kometa BrnoMichal Gulaši 208
2019/20 HC Kometa BrnoMichal Gulaši 217
2018/19 HC Ridera VítkoviceJan Výtisk 265
2017/18 HC Ridera VítkoviceJan Výtisk 208
2016/17 HC Ridera VítkoviceJan Výtisk 427
2015/16 Bíli Tigři LiberecJan Výtisk 314
2014/15 Mountfield Hradec KrálovéJiří Vašíček 248
2013/14 Michal Gulaši 309
RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz