TOP 100 hráčů sezony: Jaroslav Kůs (72. místo)

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 72. místě se umístil Jaroslav Kůs (SK Trhači Kadaň).

partneři českého hokeje

Jaroslav Kůs patří k nejlepším tvůrcům hry v celé Chance lize. Dokáže počkat na správný moment a pak vyšle geniální přihrávku.

Potřetí v kariéře se Kůs dostal přes hranici čtyřiceti bodů. Sezonu zakončil s bilancí 11+29, byl tedy nejproduktivnějším hráčem Trhačů.

Zajímavé je, že Kůsovi k jedenácti gólům stačilo jen 68 střel na branku. Když už vystřelil, stálo to tedy za to. Potvrzuje se tím každopádně, že Kůs mnohem radši nahrává než střílí.

Kadaňská hra je už několik sezon závislá právě na Kůsově první formaci. Když se tedy Kůs na startu ročníku na pár týdnů zranil, Trhačům jeho přehled citelně scházel. 

Kůs byl v rovnovážném stavu u 26 vstřelených a u 42 obdržených branek. Jasně, nevypadá to dobře, v potaz se ale musí vzít kvalita kadaňské defenzivy nebo to, že když v brance chyběl Jakub Neužil, Trhači dostávali hodně laciné góly. S tím často Kůs nic nadělat nemohl.

Bylo by zajímavé sledovat, jak by si Kůs vedl u některého z prvoligových favoritů. V našem žebříčku je sice až ke konci, co se týče samotných herních dovedností je ale v Chance lize málo podobných centrů jako on.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz