Touhu Mory po desítce sráží koncovka. Musíme vyhrát všechno, vědí Hanáci

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

22. února 2017, 11:40

Václav Jáchim

Ještě po 30. kole drželi desátou příčku, ale pak hokejisté Olomouce spadli pod čáru postupu do předkola. A stále se jim nedaří posun zpátky. Venerova armáda se rve ze všech sil, v dohrávce 18 kola na Spartě znovu předvedla hokej s důrazem a výtečným pohybem, ovšem veškerou dřinu kazila mizerná koncovka. Mora dala potřetí za sebou jen jeden bod, s podobnou bilancí je těžké bodovat. Do finiše zbývají čtyři duely a na předkolo Olomouc momentálně ztrácí čtyři bodíky.

Nový fanshop

Pozice Hanáků je svízelná, navíc další konkurent Zlín loupil ve Vítkovicích a v neskutečně vyrovnaném dostihu si hodně pomohl. Hokejisty Olomouce může dvojnásobně mrzet, že v hlavním městě nevytěžili víc. "Zápas se vyvíjel celkem dobře. Myslím, že nejen výsledkově, ale i herně. Doufali jsme, že nějaký bod odvezeme a přiblížíme se desítce. Měli jsme možnost dohrávky. Ale bohužel, neproměnili jsme spoustu šancí," konstatuje útočník Marek Laš.

Favorit se rozjížděl pomalu, určitě si dobře pamatoval tři týdny starou zkušenost, kdy Olomouci doma podlehl 2:4. "Snažili jsme se hrát podobně, ze zabezpečené obrany a na brejky. Docela dlouho to vypadalo, že bychom takhle mohli znovu uspět. Ale problém byl v tom, že jsme nezužitkovali příležitosti," říká člen prvního útoku Mory. Pražané postupně chytili tempo, i díky sérii přesilovek. "Sice je nevyužili, ale dostali se do tlaku a vlastně i do hry celkově. Byl tam pak vidět rozdíl. Určitě škoda," lituje Laš.

Sám byl u možná klíčového momentu utkání. Za stavu 1:1 měl Laš možnost samostatného úniku, ovšem Novotného v brance Sparty nepřekonal. "To je co by kdyby... Byla ještě spousta minut do konce. Nebudu spekulovat, jestli bychom pak třeba došli k vítězství." Nezbývá, než se oklepat a bojovat dál. Hanáci nic nevzdávají! "Musíme jít zápas od zápasu. Vyhrát příště v Hradci Králové a pak se podívat na tabulku, jak to s námi vypadá," připomíná Laš.

Po bitvě na Spartě byl smutný také Branislav Konrád. Zkušený slovenský gólman znovu předvedl parádní zákroky, jenomže k vítězství jsou zapotřebí góly na opačné straně. Před zápasem byla výhoda možná na jejich straně, předchozí vzájemný duel se jim totiž vydařil na jedničku. "Řekli jsme si něco k tomu, jak jsme tehdy hráli. Napadalo nám tam dost gólů, teď nikoli. Ale možnosti byly. Hrál se docela dost otevřený hokej, z obou stran. Myslím, že v první třetině jsme měli víc vyložených šancí. Za stavu 1:1 se to lámalo: my šli sami na bránu a nedali, oni naopak ano. Od toho momentu byla Sparta trochu lepší. Ve třetí třetině jsme to víc otevřeli, na což oni asi čekali," hodnotí.

Sám se musel pořádně otáčet. Sparta disponuje nejlepší ofenzívou soutěže, všechny čtyři formace jsou pořádně nebezpečné. "Sparta má zkušený tým, využila nabídnuté příležitosti. Na rozdíl od nás. Jejich útočníci jsou šikovní na puku, dokáží si to hodit na kříž. Já se snažil ty situace ustát, celkem se mi to i dařilo. Ale bohužel: dostal jsem tři góly a my naopak dali jen jeden," krčí rameny. Repete se tedy nekonalo, tentokrát o dva góly zvítězili domácí. "Minule byl přitom podobný vývoj utkání. Za stavu 1:1 jsme dali druhý gól, dokonce při našem oslabení. Možná bychom chtěli moc, kdyby se to mělo povést znovu. No, šance byly, jenže pak mi to Andrej Kudrna trefil nahoru. Škoda... Snad kdyby to bylo 2:1 po druhé třetině, něco bychom s tím třeba udělali. Ale domácí si to pohlídali."

Možnost pomoci si dohrávkou vzala za své, Olomouc zůstává na svém, desátá Plzeň má náskok čtyř bodíků. Navíc se o slovo důrazně hlásí také jedenáctý Zlín. Hanáky dvojnásobně mrzí, že z Prahy nic neodvezli. "Samozřejmě, chtěli jsme bod, abychom se dotáhli na jeden vyhraný zápas k play off. Teď to bude velmi těžké. Museli bychom vyhrát všechny čtyři zápasy, jelikož Plzeň je doma kvalitní. Podle mě nějaké body určitě uhraje. Uvidíme. Budeme makat dál," slibuje závěrem Konrád.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz