Toužíme po medaili z velké akce, hlásí trenér para hokejistů před domácím MS

Foto: Facebook Czech Sledge

To, k čemu se upínali několik měsíců, je za rohem – domácí mistrovství světa v Ostravě! Poprvé v historii by si čeští para hokejisté chtěli sáhnout na cenný kov. „Bude to ale boj o každý metr, o každý gól,“ je si vědom trenér Jiří Bříza.

Nový fanshop

Po ligové sezoně mají už měsíc, někteří i déle. Proto nominovaní para hokejisté už ladí formu na vrchol sezony. „Jestli jde cítit natěšení? Úplně maximálně,“ tvrdí hlavní trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza.

Do těla se dávají už přímo v dějišti turnaje, kterým je vítkovická OSTRAVAR ARÉNA. „Snažíme se mít co nejvíc ledů, trénujeme každý den. Před začátkem turnaje budeme mít ještě modelový zápas proti Slovensku, od čtvrtka pak začínají oficiální tréninky. Každý budeme mít po hodině na ledě,“ prozradil.

„Jestli jde cítit natěšení? Úplně maximálně.“

„V úterý jsme už měli analýzu soupeřů u videa, budeme dělat hodně taktických porad a už se pomalu soustředíme na první zápas proti Japonsku,“ dodal Bříza.

S reprezentanty ze země vycházejícího slunce se Češi střetnou v sobotu od 15 hodin. Odpíchnout se do domácího šampionátu výhrou považuje Bříza za extrémně důležité. „Je to základní kámen pro zbytek turnaje. Přistupujeme tak k tomu, ale jdeme do toho s pokorou,“ uvedl.

V dalších zápasech základní skupiny se jeho svěřenci utkají se Švédskem (neděle 28. dubna od 20 hodin) a Itálií (úterý 30. dubna od 20 hodin). 

>> Program MS v para hokeji ZDE

„Je to velmi těžká skupina. Moc se nedá dívat na výsledky z průběhu sezony, ty týmy se umí výborně připravit. Se Švédy jsme vyhráli až po nájezdech, Japonci nás na turnaji v Rusku dokonce porazili,“ ohlédl se za minulými střetnutími. „Bude to o každý metr, o každý gól. Myslím, že to bude vyrovnaná skupina,“ doplnil.

Ve skupině B se budou Češi snažit o to, aby získali co nejvýhodnější pozici do čtvrtfinále. Cíle si nekladou malé. „Po čem nejvíc toužíme, je medaile z velké akce. Ze čtvrtfinále chceme postoupit do bojů o cenné kovy!“ říká odhodlaně český lodivod.

Přijďte české reprezentanty povzbudit přímo do Ostravy, vstupenky jsou k dostání na oficiálních webových stránkách šampionátu. České zápasy pak bude živě vysílat stanice ČT sport. 


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz