Trenér Šumperka po dominantní sezoně: Snad jsme fanouškům udělali radost

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Takhle si závěr sezony určitě nepředstavovali. Hokejisté Šumperka letos ve druhé lize dominovali a v play off se chtěli poprat o postup do Chance ligy, jenže kvůli pandemii koronaviru se hokejové soutěže v Česku zastavily. K uplynulému ročníku se pro klubový web Draků vyjádřil trenér Martin Janeček.

partneři českého hokeje

Šumperk už před začátkem sezony vyhlásil velké ambice. Na úvodní tiskové konferenci mluvil ředitel klubu Vladimír Velčovský o tom, že Draci chtějí být trvale na prvním místě a v play off dojít minimálně do finále. Zatímco první cíl se podařit splnilo, druhý už ne.

Úspěch ve vyřazovací části už však mužstvo nemělo ve svých rukou. Kvůli rychlému šíření nového typu koronaviru se v České republice zastavily všechny hokejové soutěže. Výkonný výbor se postupy a sestupy jednotlivých soutěží bude zabývat příští týden.

Draci přesto mohou tento ročník hodnotit jako velice úspěšný a velký podíl na tom má trenér Martin Janeček. Pětačtyřicetiletý kouč z mužstva hned po svém příchodu vytvořil mašinu, která v základní části prohrála jen pětkrát a s obrovským náskokem skupinu ovládla.

Severomoravský klub v pátek na svých webových stránkách zveřejnil Janečkovo vyjádření k sezoně.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

„Za prvé chci poděkovat řediteli klubu, panu Velčovskému, i lidem v Šumperku za šanci být součástí klubu DRAKŮ. Také kluci z realizačního týmu mi byli vždy neskutečnou oporou a jejich pracovitost i oddanost k jejich práci si zaslouží absolutorium. Zásluhy Radka Fischera i Bédi Ševčíka na velmi dobře rozehrané sezóně jsou veliké,“ stojí na webu dracisumperk.cz.

„Když k šikovným hráčům přidáte odhodlanost, pracovitost i touhu vyhrávat, trenér se s nimi jen veze na vlně krásné euforie.“

Klub přes léto ještě posílil už tak velice silný kádr. Jan Milfait nebo Tadeáš Jaroš do týmu skvěle zapadli a patřili k nedůležitějším hráčům Draků. Nejlepším střelcem se stal sniper Daniel Vachutka, obranu řídil kapitán Petr Gewiese. Práci v brankovišti si pak rozdělili Marek Peksa a Michal Wanecki.

Další část Janečkova poděkování je věnována právě hráčům.

„Patří jim mé obrovské uznání. Tak, jak oni ke své práci od léta přistupovali, je pro trenéra jen radost. Když k šikovným hráčům přidáte odhodlanost, pracovitost i touhu vyhrávat, trenér se s nimi jen veze na vlně krásné euforie. To jen a jen oni dokázali letošní krásnou sezónu, i když nakonec neměli možnost ukázat ještě více,“ pokračuje Janeček pro klubové stránky.

„Jako trenér a myslím, že mluvím teď i za hráče, je radost hrát pro tak věrné fanoušky.“

Na domácí zápasy Draků si v průměru našlo cestu 1062 diváků, což je po Vrchlabí a Táboru třetí nejvyšší návštěvnost ve druhé lize. „Vše zastřešovaly hojné návštěvy a téměř plné tribuny. Jako trenér a myslím, že mluvím teď i za hráče, je radost hrát pro tak věrné fanoušky. Vím, že občas náš hokej nemusel lahodit oku, ale oni vždy stáli při nás. Snad jsme se jim v sezóně alespoň trošku odvděčili výkony a udělali radost,“ věří trenér Šumperka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz