Úspěch bývalého útočníka Liberce. Jeník vybojoval smlouvu s Arizonou

Foto: Twitter Mathew McCarthy

V loňském draftu si ho zamluvila Arizona, útočník Jan Jeník přišel na řadu počátkem 3. kola, jako celkově 65. v pořadí. Teď talentovaný bojovník udělal další krok ke splnění velkého snu. Bývalý hokejista Liberce uzavřel s vedením Arizony tříletý nováčkovský kontrakt. „Pro Honzu to je odměna za práci, kterou v letošní sezoně odvedl," říká hráčův agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Nový fanshop

Jeník má kontrakt v kapse ani ne 12 měsíců od draftu, slavné NHL je zase o kousek blíž. „Jednání probíhala v uplynulých dnech. Zástupci Arizony si Honzu pravidelně sledovali, zejména v období po mistrovství světa dvacetiletých, které strávil v zámoří," hlásí Sivek.

Osmnáctiletý rodák z Nymburka přešel do juniorského týmu Hamiltonu Bulldogs a začal hrát Ontario Hockey League. Původně přitom patřil konkurenčnímu Flintu. „Podařilo se nám vyjednat výměnu, což u hráčů a navíc cizinců  draftovaných v prvním roce rozhodně není běžné. Pracovali jsme na tom dva měsíce. Flint nebyl pro Honzu optimální, naopak Hamilton je špičková juniorská organizace," vysvětluje Sivek.

Jeník se po šampionátu dvacítek nevracel do Česka, okamžitě naskočil do soutěže a ve zbytku základní části zaujal. Stihl 27 utkání, v nichž vstřelil 13 gólů a přidal 17 nahrávek. „Honza se okamžitě adaptoval a hrál velmi dobře, čímž potvrdil zájem Arizony a vysloužil si nabídku smlouvy. Je to pro něj potvrzení, že jde dobrým směrem," dodává hráčův agent.

Přesun z Liberce za Atlantik se zpětně ukázal jako správný krok. „Jsme rádi, že to Liberec Honzovi umožnil. U každého hráče je to individuální, v případě Jeníka vedení klubu uznalo, že tahle varianta bude lepší. Bílým Tygrům za to patří poděkování," připomíná Michal Sivek.

Účastník loňského MS osmnáctek a nedávného šampionátu dvacetiletých toužil potvrdit formu také v play off OHL, jenže ho potkala ho smůla. „Honza si zranil kotník a je momentálně na marodce. Do Kanady za ním přiletěl otec, ale nedá se nic dělat. Uvidíme, jestli Jeník stihne v sezoně ještě nějaké zápasy," uzavírá Michal Sivek.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz