Věděli, jaká je situace. Sedláček ale Olomouci nic nevyčítá

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

6. prosince 2021, 15:31

Dominik Dubovči

Zlín, Hradec, Sparta, Olomouc a nyní Brno. Extraligový účet Jakuba Sedláčka je poměrně dlouhý, v posledním mužstvu se ale uvedl na jedničku. S úspěšností zákroků 94 % pomohl nastartovat lehce vyhaslou Kometu a v neděli si na ledě dobře známé Olomouce připsal dokonce čisté konto.

Týden hokeje 2022

Přímý souboj o nejlepší tým na Moravě dopadl lépe pro hosty z Brna. Velkou zásluhu měl na výhře 2:0 právě brankář Jakub Sedláček, který přitom ještě před měsícem oblékal dres Olomouce.

Když se s ním ale vedení nedomluvilo na pokračování smlouvy, zamířil k rivalovi. A bývalým spoluhráčům teď předvedl, že jeho odchodu mohou litovat.

Vychytaná nula proti bývalým spoluhráčům asi potěší, že?
Jsou to pro nás velmi důležité tři body. Zápas to byl ale těžký, vyrovnaný. Můžeme být rádi, že jsme ho zvládli. Povedla se nám první třetina, od té jsme se odrazili. Pak jsme dali dva góly, které nám dodaly sebevědomí. Takže celkově si myslím, že jsme odehráli výborné utkání.

Vaši spoluhráči hráli hodně zodpovědně, obránci čistili předbrankový prostor a Olomouc se těžce dostávala do útočného pásma…
Přesně tak. Nerad bych to zakřikl, ale od reprezentační přestávky se pořád zlepšujeme v defenzivě. Teď to bylo vidět asi nejvíc. Jsem za to moc rád, chytá se mi skvěle. Klukům musím poděkovat, nemusel jsem řešit skoro žádné dorážky ani přečíslení.

V novém působišti jste tedy spokojený?
V Kometě se mi líbí a jsem moc rád, že jsem její součástí. Poprvé v životě jsem si mohl vybírat z více nabídek. V Olomouci jsme se bohužel nedomluvili, nicméně tak to v hokeji chodí, je to byznys. Teď si ale vážím toho, že sbíráme body v Kometě.

Bylo pro vás v zápase výhodou, že znáte všechny hráče Olomouce z předchozího působení? A dával jste si speciálně pozor na Davida Krejčího?
Věděl jsem zhruba, co hrají, ale konkrétně David Krejčí je neskutečný hráč. Můžete udělat trochu něco jiného, ale on to hned vidí a dá vám to úplně jinam. Krejčí s Káňou jsou na ledě hodně cítit, jsou to ofenzivní lídři celé extraligy.

Soucítíte trochu s Janem Lukášem, který teď nastupuje do všech zápasů Mory?
Má to těžké, chodí na něj hodně střel, je v neustálém zápřahu. Určitě by mu pomohlo, kdyby si v nějakém zápase mohl odpočinout. Ale vedení vědělo, jaká je situace. Braňo Konrád zatím bohužel stále léčí zranění… Nicméně Honza odvádí skvělou práci, měl snad čtyři skvělé zákroky, které by jinak končily gólem.

Proč vlastně nedopadlo prodloužení smlouvy v Olomouci?
Já bych se už k tomu nechtěl vyjadřovat. Prostě to nevyšlo. A já to chápu, Braňo už v Olomouci chytá sedm let, několikrát vychytal postup do play off a všichni mu věří. Takže nemám nikomu nic za zlé.

„Prostě to nevyšlo. A já to chápu, Braňo už v Olomouci chytá sedm let, několikrát vychytal postup do play off a všichni mu věří. Takže nemám nikomu nic za zlé.“

Trenér Moták při loučení s vámi vtipkoval, že až budete příště potřebovat nový impuls, že se máte zase ozvat.
Loučení proběhlo v přátelském duchu. Panu Motákovi jsem moc vděčný, známe se už z mládežnické reprezentace, snad patnáct let. Zůstal pořád dobrým člověkem a je to fantastický trenér. Jako jeden z mála trenérů v extralize se delší dobu drží v jednom mužstvu, letos už pátou sezonu. Klobouk dolů před ním.

Zpátky ke Kometě – ze čtyř zápasů jste vychytal tři výhry. Cítíte se pohodlněji, nebo je tam pořád nějaká nervozita?
Samozřejmě mám radost z výher, ale nebylo to jednoduché. Musel jsem si zvyknout na nové prostředí, jiné tréninky, spoluhráče, město… Není to jen tak. Postupně si to však sedá.

Je znát velký rozdíl mezi „rodinným“ klubem v Olomouci a Brnem, na které je upřená obrovská pozornost i tlak?
Určitě je to jiné, poznal jsem to už na prvním tréninku. Tlak na výsledky je tady obrovský. Mrzí mě ale, že na zápasy nemůže chodit více fanoušků, to by především v domácím prostředí byla naše velká výhoda.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz