Věřím, že v odvetě zvítězíme. Přesilovky? Musíme se z nich poučit, apeluje Rob

Luboš Rob | Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz

Hokejový Vsetín se opět srdnatě hlásí o nejvyšší soutěž. Po vítězství v Chance lize se klub z Valašska představil v baráži na ledě kladenských Rytířů. Do středních Čech dorazilo velké množství fanoušků – zelenožlutý sektor sice tým hnal hlasitě a vydatně za výhrou, ale po výsledku 4:1 se jí nedočkal.

Nejproduktivnější hráč play off Luboš Rob přihrál na jedinou branku a věří, že čtvrteční odveta bude vypadat jinak. „Musíme být hladovější po gólech,“ říká. Vsetínští se představí ve stejném stánku od 18 hodin.

Luboši, jaké bylo první utkání baráže?
Ze začátku jsme se trochu osahávali, ale myslím, že to bylo o tom, kdo dá první gól. V koncovce jsme tahali za kratší konec. V první třetině jsme hráli dobře a měli dost šancí, ale Kladno dalo rychle tři góly a už to bylo těžké. Určité ponaučení, prohráváme 0:1, ale vítěz musí mít čtyři zápasy, takže jedeme dál. Věřím, že ve čtvrtek na výhru dosáhneme.

Přesilovek jste měli dost, ale moc šancí jste si v nich nevypracovali.
Je to pravda. Škoda šancí v první třetině, které volaly po gólu. Přesilovky jsme nesehráli dobře a musíme se na ně kouknout. Musíme se z nich poučit. Uvidíme, kolik jich příště bude. Přesilovky taková utkání rozhodují.

Toužili jste po tom jednom gólu, abyste něco změnili, třeba i pro další zápas. Pomůže vám to? Šimon Matějíček tam stál úplně sám, vy jste nahrával.
Sebral jsem puk na modré a tušil, že před bránou někdo bude, protože oni jeli do protiútoku. Určitě nám to trochu zvedlo sebevědomí, Brízgala chytal výborně a překonali jsme ho. Doufám, že ve druhém utkání dáme víc než jeden gól a budeme slavit výhru.

Fanoušci dlouho po zápase pořád zpívali a skandovali. Ze Vsetína do Kladna je to dlouhá cesta.
Je to úžasné. Podporu máme, a postupnými kroky, co se klub vyvíjí, konečně dosáhl na baráž. Pro lidi je to něco nového a všichni si to přáli. Těším se na zápasy v Brně, to bude něco neskutečného. Moc si vážíme jejich podpory. Je vidět, že Vsetín je hokejové město a fanoušci za námi stojí i ve chvílích, kdy se nám nedaří.

„Je vidět, že Vsetín je hokejové město a fanoušci za námi stojí i ve chvílích, kdy se nám nedaří.“

Co udělat proto, abyste v Brně hráli za stavu 1:1?
Dát víc gólů, než soupeř, ale viděli jsme, že Kladno si v koncovce poradilo lépe než my. Může se stát, že na nás vlétne. Budeme pod tlakem, ale můžeme také vyhrát. V play off jsme třeba první zápas vyhráli a v tom druhém byl soupeř lepší a zvítězil. Kladno musí, my chceme. Myslím, že je pod větším tlakem než my, ale my jsme sem přijeli alespoň pro jednu výhru. Musíme být hladovější po gólech a věřím, že budeme úspěšnější.

Jste jedním z lídrů. Baráž jste hrál už tehdy v dresu Motoru. Říkal jste spoluhráčům, jak se případně psychicky nastavit, protože s touto fází sezony máte zkušenosti?
Když jsme hráli baráž v Budějovicích, bylo to o více týmech. Bylo to trochu jiné, protože se hrálo dvanáct zápasů. Máme několik kluků, kteří tyto zápasy nehráli. My zkušenější jsme nějakou řeč v kabině měli, ale ti kluci ví, o co se hraje. Věřím, že si na to navykneme.

Na co se musíte zaměřit oproti prvnímu utkání?
Musíme být efektivnější v koncovce, a jak jsem říkal, bylo to tom, kdo dá první gól. Kladno se druhým gólem uklidnilo a pomohlo mu to. Kdybychom první gól dali my, znervóznělo by.

Domácí prostředí budete mít v Brně. Jak moc vás mrzí, že nebudete moct hrát na Lapači?
Určitá nevýhoda to je, ale nechtěli jsme to řešit. Tušili jsme, že ty podmínky náš stadion nesplňuje. Nedá se nic dělat, tak jsou pravidla nastavená, ale pokud vím, oba zápasy v Brně jsou vyprodané. Bude tam úžasná atmosféra, bude to svátek hokeje pro fanoušky, kteří na to dlouho čekali. Jsme rádi, že jich tam přijede tolik, moc si toho vážíme.

„Věřím, že srdce u nás rozhodne. Věřím, že si za tím půjdeme. Víme, o co hrajeme. Prohráváme 0:1, ale nic se neděje, ve čtvrtek chceme vyhrát.“

Máte v nohách několik zápasů z play off Chance ligy, Kladno mělo pauzu 45 dní. Je ve výhodě tým, který má tak dlouhé volno, anebo ten, který je rozehraný?
Máme za sebou hodně zápasů, ale prohráli jsme v play off jenom tři, takže sil bychom měli mít dost. Celou sezonu Kladno hrálo proti kvalitnějším týmům a mělo by to být znát, ale my se mu chceme vyrovnat. Věřím, že srdce u nás rozhodne. Věřím, že si za tím půjdeme. Víme, o co hrajeme. Prohráváme 0:1, ale nic se neděje, ve čtvrtek chceme vyhrát.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz