Vítězné loučení s Kanadou! Sedmnáctka se na závěr pomstila Američanům

Foto: Alex D’Adesse / Hockey Canada Images

Aspoň na pátý pokus to vyšlo! Česká reprezentace do 17 let se s turnajem World Hockey Challenge v Kanadě rozloučila vítězně, když v závěrečné bitvě o sedmé místo porazila Spojené státy 2:1. Hrdinou utkání byl brankář Nick Malík, jemuž chybělo jen 64 sekund k čistému kontu.

Nový fanshop

Oba soupeři se na turnaji potkali už v samotném úvodu. Tehdy na ledě po vyrovnaném startu převládali Američané, kteří především díky druhé části vyhráli 5:1, ale v odvetě se rozhodovalo až v poslední třetině.

Šanci napravit první výsledek dostal rovněž gólman Nick Malík, i jeho jistý výkon vedl ke stavu 0:0 po čtyřiceti minutách. A pak střelecky procitli jeho spoluhráči: Radost v prvním střídání ještě byla předčasná, ale jakmile šli Češi na přesilovku, využili ji za devět sekund krásnou kombinací mezi Balážem, Myšákem a zakončujícím Michalem Gutem.

Národní tým tak vedl vůbec poprvé v celém turnaji!

Spojené státy pak zvýšily tlak, ale defenziva pracovala na jedničku. A v 56. minutě bylo ještě veseleji. Jan Myšák předvedl přesně takovou individuální akci, jakou perfektně umí, a brankáře Commessa propálil za lapačkou.

Foto: Alex D’Adesse / Hockey Canada Images

Díky další přesilovce ovšem Američané ještě pořádně zabojovali o vyrovnání. Odvolali gólmana a hru šest na čtyři využil v čase 58:56 Sanderson, v power-play pak jeho tým pokračoval dál. Ale už bez úspěchu. Nick Malík pochytal 38 ze 39 střel a česká reprezentace mohla oslavit aspoň jedno vytoužené vítězství!

„Myslím, že rozhodujících bylo prvních deset minut, ve kterých jsme ustáli tlak Američanů. Díky obětavé hře jsme přestáli dvě oslabení. Potom se hra srovnala a čekalo se, kdo dá první gól,“ vrací se k průběhu zápasu trenér Karel Beran.

„Tentokrát jsme ho dali my a zápas šel za námi. Jenom škoda té branky, kterou jsme inkasovali chviličku před koncem. Jsme ale rádi, že jsme vyhráli poslední zápas,“ hlásí.

Zápas o 7. místo:

USA – ČESKO 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Sanderson – 44. Gut (Myšák, Baláž), 56. Myšák (Svach).
Vyloučení: 3:4.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 39:26 (14:11, 8:8, 17:7).
Nejlepší hráči: Jake Sanderson – Nick Malík.
USA: Commesso – Sanderson, Faber, Truscott, Powell, Gallatin, Laatsch, Kleven, Kelley – Berard, Smilanic, Beniers – Tuch, Bordeleau, Latsch – Strand, Slaggert, Biondi – Dzhaniyev, Yoder, Peterson.
Česko: Malík – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Talafa, Hampl, Krutil – Novák, Konečný, Chlubna – Myšák, Gut, Cikhart – Mácha, Rouha, Malát – Malý, Ivan, Macháček – Janda. Trenéři: Beran, Procházka a Skuhrovec.

Foto: Alex D’Adesse / Hockey Canada Images

Foto: Alex D’Adesse / Hockey Canada Images

Zápas o 5. místo:

KANADA WHITE – KANADA BLACK 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Semifinále:

RUSKO – ŠVÉDSKO 6:4 (1:1, 4:1, 1:2)

KANADA RED – FINSKO 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Další program World Hockey Challenge

Sobota 10. listopadu:
19:30 zápas o 3. místo Kanada Red – Švédsko (Saint John)

Neděle 11. listopadu:
00:30 finále Rusko – Finsko (Saint John)

Začátky jsou uvedeny v českém čase, v Kanadě je o 5 hodin méně.

Foto: Alex D’Adesse / Hockey Canada Images

Foto: Alex D’Adesse / Hockey Canada Images

Foto: Alex D’Adesse / Hockey Canada Images

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz