Vrátí se Orli Znojmo do Česka? I tahle varianta je ve hře!

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Znojmo sice v dubnu podalo přihlášku do EBEL, jeho pokračování v rakouské soutěži ale zatím nejde brát jako definitivní. Klubové vedení pracuje i s variantou možného návratu do českých soutěží.

partneři českého hokeje

Velkým problémem je pandemie koronaviru, která zachvátila Evropu. EBEL přitom mají hrát týmy hned z pěti zemí: Rakouska, Slovenska, Česka, Maďarska a Itálie.

„Momentálně nikdo není schopný odhadnout, jak to bude z hlediska otevření či uzavření hranic vypadat. To je věc, kterou my neovlivníme, proto musíme být připravení na všechny varianty,“ řekl pro iDnes.cz manažer Orlů Petr Veselý.

Znojmo má za sebou už devátou sezonu v zahraničí. Od letoška dojde v EBEL k velkým změnám: soutěž získala nového partnera Bet-at-Home, změní se proto název ligy. Komplikací však je, že Bet-at-Home nemá v Česku licenci. To znamená, že nový partner nemůže mít logo na znojemských dresech nebo na mantinelech. 

Tenhle problém je nicméně řešitelný – sponzor věděl, do čeho jde, a proto je připravená dohoda. Neměl by trvat na používání svého loga v originální podobě. Týká se to i nového účastníka soutěže Bratislava Capitals. Reklama v Česku a na Slovensku tedy bude vypadat jinak – tak, aby neporušovala zákony.

„Momentálně nikdo není schopný odhadnout, jak to bude z hlediska otevření či uzavření hranic vypadat."

Tedy pokud Znojmo skutečně bude v zahraničí pokračovat. Vedení pracuje i s dalšími scénáři v čele s návratem domů. Orli od loňského jara vlastní licenci na druhou ligu, kterou pro letošní sezonu zapůjčili Moravským Budějovicím a udělali si z nich farmu. Osud znojemského hokeje tedy ovlivňuje i Žihadla.

Podle informací hokej.cz je ve hře také možnost odkoupení licence od některého prvoligového klubu, takže by Znojmo po návratu do Česka hrálo rovnou Chance ligu. Zatím se ale může jen spekulovat, situace zůstává nejasná.

„Máme licenci na druhou ligu, ale jsme přihlášení do příštího ročníku EBEL. Klíčové bude, co bude nebo nebude možné. A to nerozhodneme my. Nechci ani spekulovat, ani předjímat,“ uvedl Veselý pro iDnes.cz.

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz