Vrchlabí má nového asistenta trenéra. Co padlo k prodeji licence?

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Stadion Vrchlabí

Fanoušci ve Vrchlabí budou další rok chodit na druhou ligu, vedení klubu se totiž rozhodlo, že licenci prodá. „Situace dospěla do bodu, kdy jsme si již další spolupráci (s Pardubicemi) nedokázali představit," říká pro klubový web manažer Jiří Jakubec.

Fanshop národního týmu

„A tak jsme se rozhodli, že licenci na Chance ligu prodáme a zamíříme s A týmem do druhé ligy. Vzhledem k předchozí úspěšné spolupráci jsme jednali primárně s Pardubicemi. Dohodli jsme se na podmínkách, které byly oběma stranami akceptovány a beze zbytku splněny," upřesnil.

Hlavní trenér Tomáš Jirků k sobě měl mít Jana Starého a Jána Bendíka, ale vzhledem k pádu Vrchlabí do druhé ligy Starý nepokračuje.

„Vzhledem k předchozí úspěšné spolupráci jsme jednali primárně s Pardubicemi. Dohodli jsme se na podmínkách, které byly oběma stranami akceptovány a beze zbytku splněny."

Ten by mohl být v Chrudimi, kde bude hrát Chance ligu nově pardubické béčko.

Novým asistentem Vrchlabí tak bude Petr Hlaváč. Bratr známého hokejisty Jana Hlaváče byl v lednu vyhozen společně s Martinem Koudelkou, teď se ale k A týmu vrací v roli asistenta. Koučem brankářů bude Martin Abrahám. Bendlík by měl být navíc hrajícím asistentem.

„Tento realizační tým je vyústěním naší dlouhodobé předchozí práce a má naši obrovskou důvěru. Společně pracujeme na postupném skládání sestavy a jsme přesvědčeni, že tento realizační tým si získá absolutní důvěru u hráčů a probudí v nich i bojovné vrchlabské srdce," uvedl Jakubec.

A jaké budou cíle?

„Určitě bychom chtěli atakovat horní patra tabulky a chceme usilovat o umístění v první šestici týmů, abychom měli výhodné postavení do play off."

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Tohle není ale jediný cíl. Vrchlabí chce provázat A tým ještě více s trenérským týmem mládeže. Někteří hráči tak budou vypomáhat u mládežnických kategorií.

„Celou přípravu jsme měli v profesionálním režimu, jelikož jsme se chystali na Chance ligu. Poté, co ale bylo jasné, že budeme hrát druhou ligu, jsme se s vedením dohodli, že přípravu dokončíme dle původního plánu," nastínil hlavní kouč Tomáš Jirků. 

„Určitě bychom chtěli atakovat horní patra tabulky a chceme usilovat o umístění v první šestici týmů, abychom měli výhodné postavení do play off."

„To kvituji a věřím, že budeme jedním z nejlépe fyzicky připravených týmů v soutěži," dodal pro hcvrchlabi.cz.

Vrchlabští hokejisté zahájí přípravu na ledě 4. srpna, v létě by měl tým sehrát sedm přátelských zápasů. Uvidíme, jak ještě bude vypadat hráčský kádr.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz