Vsetín má parťáka pro Žukova, lovil na Slovensku

Patrik Romančík | Foto: hc-vsetin.cz

Brankářskou dvojici v prvoligovém Vsetíně vytvoří s Maximem Žukovem devětadvacetiletý Patrik Romančík, jenž naposledy působil v druholigové slovenské Žilině.

„Sledoval jsem play off slovenské první ligy a dozvěděl jsem se, že Patrik po sezoně končí," popisuje na webu Vsetína jeho trenér brankářů Roman Peschout. „Začal jsem ho studovat víc a zjišťoval si informace a reference, které byly všechny pozitivní."

Romančík odchytal v podstatě celou dosavadní kariéru doma na Slovensku, pouze v sezoně 2021/2022 si odskočil do zahraničí a vyzkoušel si francouzské Nice.

Letos patřil 188 centimetrů vysoký Romančík k nejlepším gólmanům druhé nejvyšší slovenské soutěže: v základní části měl 93,3% úspěšnost zákroků a v play off přispěl k postupu Žiliny až do finále. 

„Patrik je ve výborném věku, má už dost zkušeností a něco odchytáno."

„Patrik je ve výborném věku, má už dost zkušeností a něco odchytáno," uvedl Peschout pro hc-vsetin.cz. „Dávalo mi to smysl, co se týče dvojice s Maxem Žukovem a potažmo i naším třetím brankářem Adamem Pavlíčkem.“

Romančík dřív chytal i v domácí extralize, třeba za rodnou Skalici nebo Nové Zámky. V juniorském věku pak dokonce reprezentoval Slovensko na mistrovství světa do dvaceti let.

„Protože jsem ze Skalice, tak toho o Vsetínu vím celkem dost. Za tuto příležitost jsem velmi rád."

„Možnost jít na Vsetín se řešila ihned po skončení sezony. Byl jsem samozřejmě nadšený, že Vsetín projevil zájem," neskrývá nadšení ze svého prvního angažmá v Česku.

„Je to profesionální klub, který hraje na špičce tabulky a má vysoké ambice," dodává v rozhovoru na klubových stránkách. „Protože jsem ze Skalice, tak toho o Vsetínu vím celkem dost. Za tuto příležitost jsem tedy velmi rád, i když jsem nevěděl, zda to klapne. Nakonec to všechno klaplo, což mi udělalo velkou radost. Moc se na Valašsko těším a věřím, že týmu maximálně pomůžu a budu prospěšný, ať už budu chytat, nebo ne. Věřím, že se nám podaří udělat úspěch na konci sezony.“

Tvořící se kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Maxim Žukov, Patrik Romančík, Adam Pavlíček

Obránci: Jakub Ďurkáč, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, Tom Ondračka, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Robin Staněk, Jakub Teper, Ondřej Fojtík, Jan Hamřík

Útočníci: Daniels Berzinš, Štěpán Bláha, Miroslav Holec, Adam Hořanský, Erik Hrňa, Tomáš Jandus, Vít Jonák, Jan Kern, Pavel Klhůfek, Luboš Rob, Marek Melenovský, Adam Koláček, Matyáš Dědek, David Heinrich.

Patrik Romančík

Patrik Romančík | Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz