Z Frýdku do Švýcarska. Bartko se bude rvát o místo v Luganu

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Obránce Jan Bartko opouští třineckou organizaci a poprvé v kariéře si vyzkouší zahraniční angažmá. Po zdařilé sezoně ve Frýdku-Místku odchází do Švýcarska.

Nový fanshop

Dvaadvacetiletý zadák se bude rvát o místo v tamní nejvyšší soutěži, na spolupráci se dohodl s Luganem. Sezonu 2019/20 však začne na farmě v Biasce, která působí v NLB.

Bartko má za sebou velice povedenou sezonu

Jan Bartko v uplynulém ročníku Chance ligy sehrál za Frýdek-Místek 26 zápasů. Zapsal v nich na beka dost slušných 32 bodů, když k šesti brankám navrch přidal 26 nahrávek.

„Honza má za sebou velice povedenou sezonu,“ hlásí hráčův agent David Hamal ze společnosti Global Management Group s tím, že měl s Třincem nadále platnou smlouvu.

„Ale během léta se naskytla možnost jeho přesunu do švýcarského Lugana. Jednání ze strany Třince i švýcarského klubu byla velice korektní,“ doplňuje spokojený Hamal.

Bartko hokejově vyrůstal v rodném Novém Jičíně, do Třince přišel jako dorostenec v roce 2012. V extralize má za Oceláře na kontě pět startů, dalších 120 přidal ve Frýdku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz