Za dresy dary pro nemocnici! Co Irgl s Polákem předali zdravotníkům?

Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

4. března 2021, 14:19

Adam Bagar

Vítkovice se snaží pomoct lidem v první linii. Z aukce speciálních hraných dresů z vánočního derby, které vynesly hned 85 tisíc korun, pořídily čističku vzduchu na covidové oddělení Fakultní nemocnice Ostrava a regenerační kosmetiku pro zdravotníky, kteří na něm slouží.

V unikátních dresech, které zdobila jména letošních permanentkářů, nastoupili Ostravané ve vánočním derby s Třincem. Chtěli tím poděkovat všem, kteří si i před nejistou sezonou pořídili permici na domácí utkání, a zároveň chtěli pomoct dobré věci. Dresy šly do aukce, jejíž výtěžek měl jít na boj s nemocí covid-19. Tak se také stalo. Klub získal parádních 85 tisíc korun, kterými pomohl covidovému oddělení FNO v Ostravě-Porubě.

Čistička, nebo krémy? Vybralo se tolik, že obojí!

„S vedením nemocnice jsme se domluvili, že v závislosti na výši výtěžku aukce pořídíme pro pracovníky jednoho z covidových oddělení buď léčebné krémy na péči o pleť a pokožku trpící dlouhodobým používáním ochranných prostředků a dezinfekce nebo unikátní čističku vzduchu české společnosti Sense Vital Air, která již na některých odděleních nemocnice slouží,” líčí výkonný ředitel a člen představenstva klubu Petr Handl.

„Jsme moc rádi, že se naši fanoušci k této iniciativě připojili a za dresy našich hráčů utratili v aukci tolik, že jsme nakonec mohli pořídit jak čističku, tak krémy. Švýcarská společnost Just, u které jsme krémy s ohledem na naši vlastní pozitivní zkušenost objednali, byla navíc naším nápadem potěšena natolik, že nám dodala krémy v dvojnásobné hodnotě oproti naší objednávce,” těší Handla zájem o dresy Romana Poláka, Zbyňka Irgla a spol.

Právě tihle dva zkušení borci se účastnili předání čističky a balíčků, které doplnili ještě podpisovými kartami s autogramy a na krabici čističky vzduchu uvázali symbolickou mašli. Drahocenný náklad pak naložili k odvozu do Fakultní nemocnice. „Moc chceme všem poděkovat za to, že se zapojili do aukce a pomohli nám vybrat takovou částku, kterou můžeme pomoci dobré věci. Je to především zásluha fanoušků,“ děkuje Roman Polák.

„Každá pomoc v téhle době je o to cennější. My si vážíme hlavně toho, že se lidé do aukce zapojili a s vědomím, že jejich příspěvek pomůže dobré věci, věnovali v situaci, která není snadná pro nikoho, své prostředky. Obrovské díky,“ doplňuje kapitánova slova Zbyněk Irgl. Samotné předání darů se uskutečnilo kvůli zpřísněným podmínkám na dálku, nicméně hokejisté Vítkovic natočili zdravotníkům videovzkaz, který jim udělal velkou radost.

„Každá pomoc v téhle době je o to cennější. My si vážíme hlavně toho, že se lidé do aukce zapojili a s vědomím, že jejich příspěvek pomůže dobré věci, věnovali v situaci, která není snadná pro nikoho, své prostředky. Obrovské díky.“

„Nás to moc potěšilo. Moc děkujeme, že na nás vítkovičtí hokejisté a jejich fanoušci myslí. Celkově máme díky čističce vzduchu dojem jistoty, že se nám bude pracovat svobodněji a s klidnou duší. Umístíme ji do prostor, kde se nejvíce pohybujeme. A pokud jde o kosmetické přípravky, i ty nám udělaly velkou radost,“ usmívá se Lenka Krupová, vrchní sestra Kožního oddělení FNO, které je využíváno pro pacienty s onemocněním covid-19.

„Za celý náš kolektiv, za všechny sestry a zdravotnický personál bych chtěl moc poděkovat. Moc si tohoto daru vážíme, je pro nás velkým přínosem. Jsme rádi, že máme pořád takové zastání veřejnosti,“ vzkazuje Lukáš Spac, všeobecná sestra Kožního oddělení FNO. „Velké poděkování patří fanouškům Vítkovic. Už se i tady u nás těšíme, až si všichni zajdeme společně na hokej a vrátíme se do normálního fungování,“ dodává.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz