Ženská šestnáctka uzavře kolečko proti starším. Třikrát byla zlatá

Foto: Martin Mašek

Stalo se už tradicí, že předvánoční týden patří v podání nejmladších českých hokejistek bitvám proti starším soupeřkám. Všechny tři předchozí ročníky Turnaje olympijských naději Visegrádské čtyřky vyhrály, teď turnaj míří do poslední zbývající země. Hrát se bude od 15. do 17. prosince v polských Katovicích!

Nový fanshop

Je to skoro jako včera, když se turnaj hrál poprvé ve Zlíně. České reprezentantky do 15 let, které teď už vystupují coby o rok starší výběr, tehdy předčily slovenskou osmnáctku jen díky skóre lepšímu o jediný gól. V následujících ročnících už ale vůbec nezaváhaly, výsledky mluví za vše – 9:1, 7:0 a 8:1 v maďarském Debrecínu; 6:1, 8:0 a 4:0 ve slovenském Púchově.

Starší a fyzicky vyspělejší soupeřky nenašly recept na českou nátlakovou hru, pokusí se ho najít na čtvrtý pokus. O poslední dva triumfy se postaral především silný ročník 2001, který je teď už pryč. Nová šestnáctka letos zatím sehrála jen čtyři zápasy proti Němkám, tři z nich vyhrála.

Trenéři v čele s Romanem Heindlem oznámili nominaci dvou gólmanek a 20 hráček do pole. Tentokrát mohli vybírat ze všech dostupných hokejistek, nepočítáme-li tedy trojici v zámoří a ve Švédsku. V týmu nebudou chybět Daniela Pejšová, Sára Čajanová a Tereza Mazancová, jež mají blízko k cestě na šampionát do 18 let. Čtrnáct hráček se účastnilo poslední akce v Lovosicích.

České naděje se před odjezdem do Katovic sejdou v Karviné, za náročným úkolem obhájit zlato vykročí v pátek 15. prosince proti domácím Polkám. O den později je čeká Maďarsko a v neděli v poledne uzavřou turnaj nejočekávanější bitvou se Slovenskem, třikrát stříbrným.

Foto: Martin Mašek

Nominace českého týmu

Brankářky:
Kateřina Dvořáková (Benešov), Julie Pejšová (Písek).

Obránkyně:
Daniela Pejšová (Chomutov), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Gabriela Horáková (Roudnice n/L), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Eliška Vaněčková (Havířov), Denisa Habartová (Sedlčany), Nicole Hlinková (Sparta Praha).

Útočnice:
Barbora Bartáková, Tereza Chwastková (obě Sedlčany), Renata Mudráková (Brumov-Bylnice), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Patricie Škorpíková (Karviná), Kateřina Petřeková (Olomouc), Anna Kalová (Kadaň), Nikol Nepokojová (Chotěboř), Hana Haasová (Krnov), Karolína Sýkorová (Liberec), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Lucie Gruntová (Chomutov).

Náhradnice:

Brankářka: Alexandra Hřívová (Nový Jičín). Obránkyně: Dominika Pospíšilová (Prostějov), Lucie Kučerová (Vítkovice), Lucie Vávrová (Vsetín), Adriana Dubová (Ledeč nad Sázavou). Útočnice: Michala Machková (Kadaň), Marie Nowáková (Děčín), Tereza Horáková (HC Krkonoše), Beáta Svatošová (Choceň).

Realizační tým:

Manažer: Martin Mašek
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Roman Kosina, Klára Mazánková
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Kustod: Josef Polenský

Program Turnaje Visegrádské čtyřky

Pátek 15. prosince:
16:00 Slovensko "18" – Maďarsko "18"
19:00 Polsko "18" – Česko "16"

Sobota 16. prosince:
16:00 Maďarsko "18" – Česko "16"
19:00 Polsko "18" – Slovensko "18"

Neděle 17. prosince:
12:00 Česko "16" – Slovensko "18"
16:00 Polsko "18" – Maďarsko "18"

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz