Zkušenosti pro nováčka: Vsetín získal Horčičku. Hromada končí

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Nováček​ WSM Ligy odhalil složení brankářského postu: zůstává objev loňské sezony Michal Šurý a z Přerova přichází veterán Luboš Horčička. Trojkou bude Daniel Bechný. Dlouholetý gólman Valachů Petr Hromada si hledá jiné angažmá.

HokejkaSHOPvanoce

Prostějov, Přerov a teď Vsetín. Luboš Horčička bude během tří sezon hájit barvy tří moravských rivalů. „S Lubošem jsme byli v kontaktu od konce dubna a už více jak týden se připravuje s mužstvem. Věříme, že využije své dlouholeté zkušenosti a bude oporou týmu,“ doufá jednatel vsetínského hokeje Daniel Tobola.

Osmatřicetiletý Horčička loni působil u Zubrů. V základní části měl úspěšnost zákroků 92,81 procent a hned pětkrát udržel čisté konto. Nikdo jiný neměl ve WSM Lize více nul. V play off ale dostával v přerovské brance přednost Lukáš Klimeš.

Někdejší gólman Znojma či Zlína sice po roce v Přerově skončil, zůstává ale na Moravě – vsadil na něj nováček soutěže Vsetín.

„Věříme, že Luboš využije své dlouholeté zkušenosti a bude oporou týmu.“

Horčičkovým parťákem bude Michal Šurý. Šestadvacetiletý brankář přišel do Vsetína v létě 2016 z Břeclavi a právě on odchytal většinu druholigového play off i všechny čtyři zápasy v kvalifikaci.

Trenér Jiří Dopita bude mít dále k dispozici dvacetiletého vsetínského odchovance Daniela Bechného, který loni chytal za juniorku Hradce Králové. Bechný zároveň pomůže Valašskému Meziříčí, kde má vyřízené střídavé starty.

Se Vsetínem se naopak loučí jedna z ikon novodobé historie Petr Hromada. V šestadvaceti letech se rozhodl pro novou výzvu a poprvé v kariéře opouští mateřský klub. „Měli jsme zájem o jeho služby, ale nakonec jsme se nedohodli na spolupráci. Petr chce dát přednost angažmá, kde bude mít předpoklad většího vytížení v brance," vysvětlil Tobola.

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Ondřej Holomek, Martin Janáček, Radim Ostrčil, Michal Hryciow, Jakub Teper, Jiří Weintritt.

Útočníci: Radim Kucharczyk, Martin Podešva, Radim Hruška, René Kajaba, Dominik Pokorný, Ondřej Slováček, Vojtěch Šilhavý, Lukáš Finsterle, Tomáš Vávra, David Vítek, Adam Hořanský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz