Znojmo koupilo licenci od Moravských Budějovic. Co s ní teď bude?

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Pavel Ohera, prezident znojemského hokeje, v rozhovoru na klubových stránkách potvrdil spekulace, že Orli koupili licenci na druhou ligu od Moravských Budějovic.

Aplikace Tipsport extraligy

Dohoda se uskutečnila ještě v době, kdy Znojmo nevědělo, zda v EBEL zůstane. „Je to pravda, licenci od Moravských Budějovic vlastníme. Museli jsme jednoduše mít záložní variantu pro případ, pokud by jednání s EBEL selhala," přiznal Ohera pro hcorli.cz.

Znojmo ale nakonec v mezinárodní soutěži zůstává. Co tedy bude s licencí na druhou ligu? „Teď řešíme varianty, jak s ní naložit. Možností je spousta, včetně toho, že ji v nějaké podobě využijeme my sami."

Jak uvedly Moravské Budějovice na klubovém Facebooku, jedna z variant je, že by Orli na realizaci druhé ligy spolupracovali právě se Žihadly. Jednání vede starosta Moravských Budějovic. Dosavadní šéf a zároveň hlavní sponzor Žihadel Zdeněk Stojánek totiž v klubu po nejúspěšnější sezoně v historii skončil.

Bude se i po jeho odchodu hrát v Moravských Budějovicích druhá liga?

A o co vlastně šlo? Proč Znojmo uvažovalo o odchodu z EBEL?

„V jeden moment jsme byli rozhodnutí, že ligu opustíme," přiznal Ohera v rozhovoru na klubových stránkách. „Nakonec jsme se ale s vedením soutěže dohodli."

„Celý problém spočívá v tom, že dochází k nerovnoměrnému dělení finančních prostředků mezi účastníky ligy. Část peněz je dělená rovným dílem, část ale putuje jen mezi rakouské týmy," popisuje Ohera. „Upozorňujeme na to od našeho vstupu do ligy. Myslíme si, že ke kvalitě EBEL přispíváme stejně jako všechny ostatní kluby a máme na ty prostředky nárok."

Zlepší se situace do budoucna? „Máme příslib, že do dvou, tří let by mělo rozdělování být zcela narovnáno. S ligou o tom budeme dále jednat. Pro nás je to poměrně zásadní věc, jde o velkou část peněz, která by v našem rozpočtu byla znát," dodal Ohera pro web hcorli.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz