Mezi Motorem a Přerovem to vře! Zubři si stěžují, Goiš dostal stopku

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Emoce na ledě i mimo něj. Tak přesně tímhle se vyznačuje čtvrtfinálová série WSM Ligy mezi českobudějovickým Motorem a přerovskými Zubry. Ta už přinesla v součtu málo vídaných 109 trestů, 288 trestných minut a navrch několik stížností adresovaných na ČSLH. Výjimkou nebylo ani čtvrté utkání na Hané, které se díky šarvátkám natáhlo na takřka tři hodiny. A možná ještě rušněji bylo v obou klubech den po zápase.

Fanshop

Vedení Motoru se nepozdávala hned trojice přerovských zákroků, a tak se rozhodlo všechny incidenty zaslat disciplinárce k přezkoumání. Ostatně podobně reagovali Jihočeši už po první bitvě a byli úspěšní. Roman Pšurný s Martinem Novotným tehdy inkasovali stopku na jeden, respektive dva zápasy. Tentokrát Martin Novotný s Markem Sikorou vyvázli bez trestu, zato Jiří Goiš pyká a přijde o pondělní páté představení.

Prasata? Hrajeme tvrdě, ale férově! Motor přihrává zákroky, tvrdí Goiš »

"Snažíme se hrát tvrdě, ale férově," prohlásil šestadvacetiletý útočník po zápase, v němž byl hned čtyřikrát na trestné lavici. Jenže minimálně jeho poslední prohřešek příliš férový nebyl. Goiš v závěrečných sekundách opakovaně osekával zadáka Romana Vráblíka, což disciplinární komise v čele s Františkem Dvořákem překvalifikovala na bodnutí špičkou hole a oprávněně Goišovi zastavila činnost na jedno soutěžní utkání.

Ani Zubři nezůstali pozadu, rozhodli se na svaz zaslat oficiální stížnost s žádostí o přezkoumání urážek Lukáše Žálčíka a Davida Kuchejdy. "Očekávali jsme, že Přerov na nás nastoupí a bude hrát stejně prasácky jako v předchozích zápasech, což se naplnilo. Nechápu, jak tenhle tým mohl postoupit do play off. A co jim ordinuje pan Dočkal, aby nás úmyslně zraňovali, tak to je úplný vrchol," řekl Kuchejda pro budejckadrbna.cz.

"Domníváme se, že tyto výroky jsou urážlivé, nepravdivé a nepatři do profesionálního sportu. V neposlední řadě poškozují dobré jméno našeho klubu a našich trenérů. Z naší strany nejde o stížnost na organizaci Motoru, ale pouze o upozornění na "profesionální" chování hráčů. Jako nováček WSM Ligy jsme si vybudovali dobré renomé a stížnost podali i na základě množících se upozornění z okolních klubů," píše se na hokejprerov.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz