VIDEO: Prostějov se zlobí. Rozhodčí neviděli několikavteřinovou hru v šesti

Chybovat je lidské, pravil kdysi antický vzdělanec Seneca. Chybovat během šedesáti minut několikrát už je trochu na pováženou. Zvláště pak ve sportu, kde se točí poměrně dost peněz. Prostějov usoudil, že se rozhodčí zmýlili vícekrát, než je záhodno, a trojici arbitrů, kteří rozhodovali sobotní utkání mezi domácími Jestřáby a vedoucím Kladnem, po zbytek ročníku vetoval. Co je k tomu přimělo?

Fanshop

Zda se Prostějovští zlobí na trojici Koziol-Hanzlík-Novák právem, necháme na vašem posouzení. O chybě sudích, která je zachycena ve výše přiloženém videu, kdy rozhodčí trestuhodně přehlédli šest kladenských hráčů, však není nejmenšího sporu. 

„Předvedli nekonečné množství chyb ve prospěch soupeře. Nechápu, jak tito rozhodčí mohou pískat WSM Ligu. Dokonce jsem se dozvěděl, že jsou kandidáty na extraligu. Vždyť neviděli soupeřovu jasnou hru v šesti, neodpískali nám trestné střílení, přehlédli píchnutí hráče Bílka (podle videa však o Vítězslava Bílka nešlo, pozn. redakce) do rozkroku našeho obránce Kaluži a navíc podléhali teatrálním kladenským pádům," sdělil na oficiálních stránkách generální manažer Jestřábů Jaroslav Luňák. „Jestli budou tito rozhodčí dál pískat WSM ligu, bude to ostuda této soutěže.“

„Jestli budou tito rozhodčí dál pískat WSM ligu, bude to ostuda této soutěže.“

„Zápas to byl dobrý, ale mrzí mě ta dohra, kdy nám tady začal jeden z domácích funkcionářů nadávat. To mi hlava nebere. Chápu, že byli naštvaní, ale toto k hokeji nepatří," uvedl pro Lukáše Horáka z prostejovsky.denik.cz Jindřich Lidický, jehož svěřenci vévodí prvoligové tabulce. „Kladno je po právu nejlepším týmem soutěže," přiznal asistent trenéra a sportovní manažer Prostějova Jiří Vykoukal.

Na oficiálních stránkách klubu byla zveřejněna následující videa z utkání 39. kola WSM Ligy: 

Úvodní foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz