Bednář válel po boku Nečase. To abych dostal nabídku z Caroliny, co? smál se

Foto: All Star Cup/City-Press GmbH

17. února 2018, 21:08

David Jahoda

Jaroslav Bednář vedl výběr české Tipsport extraligy na All Star Cupu v Bratislavě jako kapitán. Až na vrchol sice se svým týmem nevystoupal, premiérový ročník hokejové show si ale užíval. A to zejména po boku mladíka Martina Nečase. Když puky lítaly sem a tam z hokejek nejstaršího a nejmladšího hráče Vůjtkova výběru, byla jen radost pohledět. „Užil jsem si to s ním. Doufám, že si to užil i on se mnou,“ pověděl tahoun královéhradeckého Mountfieldu.

Jaroslav Bednář chytil v extralize střeleckou slinu, není to tak dávno, co oslnil hattrickem. A i během All Star Cupu hned několikrát zdvihal ruce nad hlavu. Konkrétně čtyřikrát. Byl nejlepším střelcem výběru Tipsport extraligy. „Dvakrát jsem to měl do prázdné, teď naposledy jsem to tam kopl fotbalově,“ nepřeceňuje své střelecké schopnosti Bednář.

Trenéři Vladimír Vůjtek s Viktorem Ujčíkem ho dali do útočné dvojice s kometou českého hokeje Martinem Nečasem. Ukázalo se, že lepší nápad vymyslet nemohli. „Trenéři přišli a zeptali se mě, jestli mi nevadí, když bych hrál s Martinem. Řekl jsem, že pokud mu nebude vadit to, že ho budu trochu brzdit, tak nejsem proti,“ smál se.

>> Výběr TELH na All Star Cupu druhý, triumfovali hráči slovenské ligy

Devatenáctiletý Nečas svého o 22 let staršího parťáka zásoboval parádními pasy. „Trochu se to otočilo. Měl jsem připravovat góly já jemu, nakonec to ale bylo naopak. Jsem rád, že se mezi tak mladými hráči najdou hokejisti, co umí dát žabičku přes dvě hokejky. Moc jich není. Je vidět, že má velkou kvalitu. Doufám, že ještě poroste a že o něm ještě hodně uslyšíme,“ řekl s nadějí na zářnou Nečasovu budoucnost.

„Sešlo se to tak, každý zápas jsme dali nějaký gól. Užil jsem si to s ním. Doufám, že si to užil i on se mnou,“ dodává Bednář. Pokud All Star Cup sledoval i brněnský boss Libor Zábranský, dá se s trochou nadsázky přemýšlet i o tom, jestli po velezkušeném borcovi nehodí po sezoně laso. „Nabídka z Komety? Nebo rovnou z Caroliny, co?“ odvětil Bednář s úsměvem od ucha k uchu.

Byla radost si tady zahrát, hodnotil povedený All Star Cup Martin Nečas

I když šlo jen o exhibici, šlo na něm vidět mírné zklamání. Výběr TELH nebyl daleko od toho, aby premiérový ročník All Star Cupu ovládl. V klíčovém duelu s hráči slovenské Tipsport ligy ale Bednář a spol. neudrželi dvoubrankový náskok a remizovali. Bod stačil k prvenství právě Slovákům.

„Vždycky chceš vyhrát, to je jasné. Navíc derby mezi Slovenskem a Českem je pokaždé o určité prestiži. Bohužel se nám nakonec vyhrát nepovedlo,“ mrzelo ho. Co rozhodlo? „Udělali jsme chyby, které Slováci dokázali potrestat. Když to bylo o dva góly pro nás, začali jsme si hrát a vymýšlet kraviny. Kdybychom dali ještě jeden gól, asi by to bylo vyřešené. Ale na kdyby se nehraje, takže musíme slovenskému týmu pogratulovat k vítězství,“ nehledal výmluvy.

„Jsem rád, že se mezi tak mladými hráči najdou hokejisti, co umí dát žabičku přes dvě hokejky. Moc jich není. Je vidět, že má velkou kvalitu.“

Celá akce se mu ale moc zamlouvala a věří, že by ji třeba už v příštím roce ocenili i fanoušci v Česku. „Doufám, že když se tomu udělá dobrá propagace, vyberou se hráči, kteří jsou známí, tak že si lidi cestu na hokej najdou,“ nechal se slyšet.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz