Češky jsou na švýcarské misi. Důležité je, aby se holky sehrály, velí Novák

Foto: Karel Švec, Český hokej

9. listopadu 2018, 12:23

Jan Šimek

Po turnaji v Hodoníně čeká české hokejistky další prověrka. Ve Švýcarsku během víkendu sehrají tři zápasy. Hned na úvod narazí ženská reprezentace, která může počítat také s hráčkami ze zámoří, na sbornou. „Připravujeme se na mistrovství světa. Půjdeme zápas od zápasu, ale rádi bychom viděli lepší výsledky než loni,“ hlásí trenér národního týmu žen Petr Novák.

Jágr Chance liga

Ten nejprve musel řešit omluvenky. Z pracovních důvodů se turnaje nemůže zúčastnit útočnice Simona Studentová, nemoc do hry nepustí Veroniku Lorencovou. „Z osmnáctky jsme si tak vytáhli Terezu Mazancovou,“ upřesňuje Novák.

Češky jsou ve Švýcarsku od středy. Hned večer si zatrénovaly v městečku Leysin. „Po dlouhé cestě autobusem nebyl trénink takový, jaký jsem si představoval, ale to dá pochopit. Další tréninky už byly v pořádku. Holky trénují s chutí,“ pochvaluje si kouč českých hokejistek.

„Do haly to je pár kilometrů, jenže se musí do Alp a cesta zabere přibližně hodinu. Pro autobus jsou tu dost nepříjemné zatáčky. Při jedné cestě jsme museli dokonce úplně zastavit, aby se dva autobusy vyhnuly. V pátek ráno už jsme proto na led nešli,“ informuje Petr Novák.

Češky obstály, v Hodoníně končí třetí »

Jeho výběr se na úvod turnaje střetne s Ruskem. „Je to těžký soupeř, ale v létě, kdy jsme byli kompletní, jsme proti němu sehráli dobrý zápas. Doufám, že na naši hru navážeme a něco předvedeme. Bylo by super, kdyby se nám je podařilo porazit. Chtěl bych, aby se v utkání objevily i věci, na které jsme se připravovali v tréninku,“ pokračuje.

„Pak nás čekají Švýcarky, se kterými jsme se loni potkali dvakrát a dvakrát jsme prohráli. Od nás se liší v přesilovkách. Musíme si dát pozor – nesmíme být vylučovaní, a když už ano, musíme to odbránit. Samozřejmě je potřeba dát nějaké góly, ale musíme plnit taktické pokyny a nefaulovat, abychom s nimi mohli hrát vyrovnaný zápas,“ nabádá trenér českého týmu.

Revoluce v ženském hokeji! Startuje Euro Hockey Tour »

Ženská reprezentace uzavře turnaj bitvou s Německem. „Bude to pro nás hodně těžký zápas, protože v sobotu hrajeme o půl osmé večer a další den hned v jedenáct. Utkání jistě prověří naši fyzickou kondici,“ je si jistý Petr Novák.

„Připravujeme se na mistrovství světa. Půjdeme zápas od zápasu, ale rádi bychom viděli lepší výsledky než loni. Na rozdíl od uplynulé sezony máme k dispozici holky ze zámoří. Věříme, že naše výsledky budou lepší, protože moc vítězných zápasů jsme si loni neužili. Potřebujeme, aby holky hrály spolu. Velkou důležitost přikládáme sehrání hráček,“ dodává na závěr.

První duel sehrají české hokejistky v pátek 9. listopadu, kdy se od 14.15 představí v souboji s Ruskem.

Soupiska české ženské reprezentace pro turnaj v Monthey (9. – 11. listopadu 2018):

Brankářky: 
Klára Peslarová (MODO, Švédsko), Kristýna Bláhová (Příbram).

Obránkyně: 
Karolína Kosinová, Martina Zedníková (obě Příbram), Zuzana Martinů (Žďár nad Sázavou), Daniela Pejšová (Bílina), Kristýna Pacalová, Adéla Škrdlová (obě Velké Meziříčí), Magdaléna Erbenová (Benátky nad Jizerou), Anna Zíková (University of Maine, USA).

Útočnice:
Vendula Přibylová (University of Maine, USA), Barbora Patočková a Tereza Mazancová (obě Příbram), Denisa Křížová (Boston Pride, USA), Aneta Lédlová (AIK Stockholm, Švédsko), Martina Mašková (University of Regina, Kanada), Michaela Pejzlová (Clarkson University, USA), Kateřina Mrázová (Connecticut Whale, USA), Alexandra Halounová, Sandra Halounová (obě Klatovy), Tereza Topolská (Chrudim).

Realizační tým

Manažer týmu: Martin Loukota.
Trenéři: Petr Novák.
Asistent trenéra: Petr Tejral.
Trenér brankářek: Vratislav Vajner.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.
Kondiční trenér: Marie Pellarová.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Hospodář: Petr Mlíkovský.

Program turnaje v Monthey (Švýcarsko)

Pátek 9. listopadu:
14:15 Rusko – Česko
19:30 Švýcarsko – Německo

Sobota 10. listopadu:
14:15 Německo – Rusko
19:30 Česko – Švýcarsko

Neděle 11. listopadu:
11:00 Německo – Česko
16:30 Švýcarsko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz