Debut v reprezentaci? Památku mi kazí výsledek, štve Bartošáka

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

23. srpna 2017, 20:41

Adam Bagar

Po debutu v dresu národního týmu měl hodně rozporuplné pocity. Vítkovický brankář Patrik Bartošák sice inkasoval pouze jeden gól, ovšem mladý český výběr při premiéře v olympijské sezoně podlehl slovenské reprezentaci fotbalově 0:2. "Byla to nešťastná premiéra," říká muž, který si odnesl ocenění pro nejlepšího českého hráče utkání.

O osudu celého derby v podstatě rozhodla už situace z páté minuty, kdy českým zadákům ujel Matej Paulovič a povedeným forhendovým blafákem otevřel skóre. První slovenská akce a hned první gól. "Byl jsem trošku studený, protože jsem si pět minut nesáhl na kotouč. Možná jsem byl lehce nervózní, když se rozjel. Ale udělal to pěkně, vymíchal mě," líčí Patrik Bartošák.

Trpká premiéra. Mladíci mačkali Slováky, ale na Konráda nevyzráli »

Za inkasovaný gól nemohl, přesto si sypal popel na hlavu. "Tohle musím chytat, abych mančaft podržel a uhráli tak aspoň remízu. Jak říkal Dominik Hašek, všechno se dá chytit." Spolehlivého Bartošáka však po zápase chválil i Josef Jandač. "Možná jsem chytal spolehlivě, ale dostal o gól více než druhý gólman, což znamená porážku," mrzí mladého brankáře po prohře 0:2.

Češi byli hlavně v prvních dvou třetinách výrazně aktivnější a soupeře jasně přehrávali, jenže v koncovce se trápili. Velký večer navíc prožil olomoucký Branislav Konrád. "Kluci se do něj tlačili, rvali to na něj ze všech pozic, ale bohužel nám chybělo i trošku štěstíčka. Každopádně klobouk dolů před tím, co v Třinci předvedl. Podal super výkon," chválí extraligového kolegu.

Josef Jandač: Koncovka nám nefungovala, v zakončení jsme selhali

Pro Bartošáka byl zápas pikantní i soubojem s vítkovickým spoluhráčem Radoslavem Tyborem. "Sledoval jsem ho a dával si na něj pozor, protože sliboval, že mi dá gól mezi nohy. Bohužel se nedostal do žádné větší šance. Kdyby ano, tak bych to tam před ním zazdil," usmívá se nadějný gólman, kterému středeční debut v dresu českého národního týmu poněkud zhořkl.

"Byla to nešťastná premiéra, protože máme za sebou dobrý zápas. Hráli jsme lepší hokej, byli aktivnější a měli více šancí," ví Bartošák, který bude na debut vzpomínat. "Premiéra za nároďák asi každému zůstane v hlavě. Kdo říká, že ne, lže. Celé si to budu pamatovat, jen škoda toho výsledku, ten mi bude památku kazit. Ale vyhrajeme příště," věří vítkovický gólman.

"Jak říkal Dominik Hašek, všechno se dá chytit."

Ve WERK Areně ho sledovala početná skupinka příznivců. "Byla tady rodina, kamarádi, všichni známí. Strašně moc lidí mě přijelo podpořit," těší Bartošáka. Čeští hokejisté si pochvalovali také kulisu, která pod Javorovým panovala. Na srpnové střetnutí zavítala skvělá návštěva, takřka pět tisíc fanoušků. "Myslím, že všichni diváci nám vytvořili super atmosféru," pokyvuje.

Zatímco vítkovičtí hokejisté se v těchto dnech potí ve Švýcarsku, kopřivnický rodák od pondělí absolvuje přípravný kemp národního týmu. "Je to pro mě nová zkušenost. Super týden. Tréninky mají svou úroveň, člověk si zase zvykne na jiné tempo. Hodnotím to hodně pozitivně. Doufám, že se dočkám pozvánky na další akce," přeje si čtyřiadvacetiletá vítkovická jednička.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz