Dvořák před restartem v Přerově: Snažili se ze mě dělat jiného brankáře

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Dá se říct, že v ročníku 2000 byl téměř celou mládežnickou kariérou stabilním číslem dva za Lukášem Dostálem. Jenže když mohl jet Daniel Dvořák na domácí šampionát dvacítek... Nevyšlo to. Teď se pokusí o restart v Přerově.

Ještě loni v srpnu měl přitom královéhradecký odchovanec skvěle našlápnuto: Na turnaji čtyř reprezentací do dvaceti let byl vyhlášen nejlepším gólmanem. Ne, to v konkurenci Rusů, Švédů a Finů opravdu nebývá obvyklé. Ziskem trofeje trochu zabrnkal na pozici Lukáše Dostála, který na předešlém mistrovství čaroval.

Ve finále se Daniel Dvořák na vánoční turnaj ani neprobojoval. „Přeskočili“ ho mladší Lukáš Pařík a Nick Malík, i Jan Bednář se v kempu udržel déle.

„Byla to moje první pořádná sezona v Chance lize. Byl jsem pod velkým tlakem a neustál ho.“

„Všechno se sešlo. Byla to moje první pořádná sezona v Chance lize. Byl jsem pod velkým tlakem a neustál ho,“ přemýšlí Dvořák v rozhovoru na stránkách Zubrů. V jejich dresu by si chtěl vést o kus lépe než loni v konkurenčním Prostějově. „Můžu si jen nasypat popel na hlavu. Nebudu na nikoho ukazovat, sezona ode mě prostě byla špatná. Snad bude tato lepší,“ doufá.

I když, tak trošku si přece jen troufne ukázat, když dojde na popis jeho brankářského stylu.

„Jsem vysoký brankář, má silná stránka je hlavně vykrývání prostorů. Nejsem nijak ulítaný gólman, který za zápas udělá pět rozštěpů a šest semaforů. Spíš hraji na přesnost. Na to, že jsem všude včas. Minulý rok se ze mě snažili dělat jiného brankáře, než jsem,“ tvrdí.

„Nevyhovovalo mi to. Musím se vrátit k svému stylu. Že jsem přesný a vykrývám všechny prostory. Tam, kde hráči chtějí střílet, nemám místo,“ doplňuje vzápětí.

Za Prostějov naskočil Dvořák do 18 duelů, úspěšnost 88,16 procent ani průměr 3,38 inkasované branky ho potěšit nemohly. O poznání lépe si vedl dokonce i v předešlé sezoně při prvních seniorských zkušenostech v Litoměřicích. 

To všechno už chce ale hodit za hlavu. Protože jeho mateřský Mountfield bude dál sázet na dvojici Mazanec–Lukeš a jako trojku si chystá mladíčka Tomáše Sajdla, bylo nasnadě, že Dvořáka pustí zase někam do Chance ligy.

„O Přerovu se dlouhodobě všude ví, že tady je výborný přístup.“

„V Hradci mi končila smlouva a novou jsem nepodepsal. S agentem jsme řešili nějaké možnosti, co dál. Do toho se mi ozval pan Sklenář. S tím, že by měli zájem, abych na tuto sezonu přišel do Přerova. Mám tady hostování se střídavými starty do Hradce,“ popisuje nadaný brankář.

Právě trenér gólmanů Jiří Sklenář hrál v jeho příchodu důležitou roli, stejně tak i rodinné prostředí na zimáku. „O Přerovu se dlouhodobě všude ví, že tady je výborný přístup. K hráčům, fanouškům, ke všem. S hráči pracuje suprově. Bral jsem to jako výbornou možnost se po minulé sezoně zvednout,“ vypráví Dvořák na webu Hanáků.

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Navíc má i solidní možnost propracovat se do role jedničky. A to rozhodně není nic proti Martinu Holíkovi, jenž do branky Zubrů přišel po výtečném ročníku v Havlíčkově Brodě. Zkrátka ale Dvořák nebude mít v klubu žádného výrazně staršího a zkušenějšího konkurenta.

„V mládeži jsem vždycky byl jednička a vyhovovalo mi to. Mrzelo mě, když jsem část minulé sezony vůbec nechytal. Taky mě to trochu sráželo. Šance dostat se na místo jedničky je v Přerově veliká. I když přes Holase to bude hodně těžké, je to výborný brankář,“ podotýká s tím, že týmové výsledky u něj budou na prvním místě.

Hlavně se ale musí soustředit sám na sebe. Kvality už v mládeži prokázal, takže když bude pokračovat v progresu – byť loni zbržděném –, rodný Hradec po něm klidně může zanedlouho sáhnout.

„Extraligu chci samozřejmě udělat. Také ale bude záležet na tom, za jak dlouho to půjde. Dvě, tři, čtyři sezony. Přerov je pro mě však výborná šance se k extralize odrazit,“ předesílá Daniel Dvořák na hokejprerov.cz.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz