Filip Pavlík skolil Energii, pak chválil talenta Bednáře: Ještě o něm uslyšíme

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

18. února 2019, 12:55

Matěj Hodoval

Hradec Králové se po reprezentační pauze dál veze na vítězné vlně. Mountfield vyhrál potřetí v řadě, po Olomouci a Třinci vyloupil také Karlovy Vary, kde zvítězil především díky dvěma brankám v první části a gólovým příspěvkem z řad obránců.

Lvi první zápas v Karlových Varech nedokázali dovést do vítězného konce, když zde v 19. kole prohráli na nájezdy. Tentokrát už však ze západu vezou tři body. „Ve Varech to nikdy není jednoduché. Ačkoliv jsou na spodních příčkách, tak vůbec nemají špatný tým. Hrají dobře, bohužel jim to nelepí tak, aby byli na lepších pozicích,“ tvrdí Filip Pavlík.

Právě šestadvacetiletý zadák přispěl k zisku tří bodů hned dvěma trefami. To ovšem v Hradci není příliš nezvyklé. „Snažíme se útočníkům pomoct dopředu, protože když jim pomůžeme, je nás v útoku najednou více a ta šance je větší. Jsme od trenérů nabádáni k tomu, abychom útočníkům pomohli. A funguje to,“ přiznává Pavlík.

Do druhé dvacetiminutovky čelili Královéhradečtí novému strážci domácí branky, Filipa Novotného totiž střídal mladičký talent Jan Bednář. „Samozřejmě je těžké naskočit do rozjetého zápasu, ale každý hráč na to musí být připravený a v hokeji se může stát cokoliv. Teď se stalo tohle, já jsem neměl na výběr a zápas jsem dochytal,“ říká teprve šestnáctiletá naděje karlovarské Energie. Za svůj výkon si vysloužil chválu i z hostujícího tábora. „Je to mladý a šikovný gólman, určitě se vychytá. Ještě o něm do budoucna uslyšíme,“ smeká před soupeřem Pavlík.

„Je to mladý a šikovný gólman, určitě se vychytá. Ještě o něm do budoucna uslyšíme.“

Je třeba dát určitý kredit také brankáři na druhé straně kluziště. Jaroslav Pavelka chytá v parádní formě, proti Energii zapsal 27 úspěšných zákroků a potřetí v řadě propustil za svá záda jen jeden kotouč. „Jarda je výborný gólman, teď nám to s velkou zásluhou pomáhá on vyhrávat, my mu zase pomáháme v jeho situacích. Je to jedině dobře,“ chválí svého spoluhráče bek s pětačtyřicítkou na zádech.

V úterý čeká Východočechy velmi pikantní duel, když svůj venkovní trip, ve kterém dosud neztratili ani bod, zakončí na ledě Komety. „Je to čtvrtý venkovní zápas, takže v pondělí potrénujeme, připravíme se na to a pojedeme do Brna. Je to jako každý venkovní zápas,“ nedělá si z toho velké starosti rodák z Třebíče.

Sestřih utkání HC Energie Karlovy Vary vs. Mountfield HK

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz