Havlíčkův Brod hledá trenéra, Totter kývl na nabídku Mostu

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Vedení Mostu hlásí další změny v realizačním týmu. Aktuálně poslední celek tabulky WSM Ligy převzal zkušený trenér Aleš Totter, který naposledy působil v druholigovém Havlíčkově Brodě. Roli asistentů by měli plnit Ondřej Weissmann se Zdeňkem Zímou, Jaromír Šindel s Jiřím Šlégrem budou dál k dispozici jako konzultanti. Podkrušnohorský klub o tom informoval na svém webu.

Aplikace Tipsport extraligy

Po listopadové rezignaci hlavního trenéra Jiřího Doležala se mostecké vedení rychle dohodlo s partnerskou Vervou na dočasném vedení mančaftu formou čtyřčlenného realizačního týmu. Severočechy převzal Ondřej Weissmann, role asistenta zůstala Zdeňku Zímovi a trenérům byli nově k dispozici dva konzultanti. Jiří Šlégr a Jaromír Šindel.

Dočasné vedení trvalo takřka šest týdnů, nyní se role spasitele ujal čtyřiačtyřicetiletý trenér Aleš Totter. Jeho úkol je jasný – zachránit WSM Ligu! Mosteckým hokejistům totiž nadále patří až čtrnáctá příčka se ztrátou osmi bodů na předposlední Trhače, když v prosinci urvali jedinou výhru z šesti vystoupení. Zaberou pod novým lodivodem?

Upřímný Divíšek o trápení Mostu: Ničí mě to, dost si to beru »

Totter prožije premiéru na mostecké střídačce už ve středu na třebíčském ledě. Nedaleko od tamní arény naposledy působil. Bývalý kouč Jihlavy, Berouna, Chomutova či Tatranských vlků v ruské juniorské MHL, jenž díky roční stáži v Detroitu nakoukl i pod pokličku práce s americkou mládeží, trénoval druholigové hokejisty Havlíčkova Brodu.

A tam si vedl skvěle. Bruslařskému klubu momentálně patří první místo tabulky skupiny Střed. Tamní vedení však musí shánět nového šéfa střídačky. Totter se nejdřív svěřil, že dostal velmi atraktivní nabídku, za další čtyři dny už oznámil, že končí. "My mu nebudeme v ničem bránit," líčí na klubovém webu předseda klubu David Kozlík starší.

Nový trenér Havlíčkova Brodu bude znám na začátku nového roku

Rozjetý Havlíčkův Brod musí řešit nelehkou situaci. "Klub je nějakým způsobem nastartovaný. Odvedli jsme za rok a půl pořádný kus práce a držíme se na čele tabulky s vidinou posunu k postupu. Je to pro nás velký zásah do týmu, ale zase pro Aleše je nabídka z vyšší soutěže také určité ocenění za skvělou práci, kterou zde odvedl," hlásí.

Bruslaře dočasně vedou dosavadní asistent Ladislav Fixa s předsedou Davidem Kozlíkem. Ale už na začátku nového roku klub oznámí jméno nového lodivoda. "Máme připraveny dvě až tři varianty. Teď už se to trochu zkonkretizovalo a máme i vybrané jméno. Zpětná vazba je nám nakloněná, ale dali jsme si nějaký čas, než si plácneme," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz