Hokej v číslech: Posily v akci! Ihnačák se uvedl gólem, Kindl hitoval

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Ani neměli čas se pořádně rozkoukat a už byli na ledě v zápasovém dresu. Hvězdný obránce Zbyněk Michálek si na svou premiéru za Spartu teprve čeká, ale Jakub Kindl z Plzně a nová útočná síla Litvínova Brian Ihnačák s Michaelem Vandasem už si svůj debut za nové celky odbyli. Bývalý bek Detroitu či Floridy hned na úvod ukázal svou tvrdost, zaznamenal nejvíc hitů ze všech hráčů zápasu. Ihnačák při své premiéře dokonce skóroval, Vandas příliš výrazný nebyl.

Fanshop

Jakub Kindl (HC Škoda Plzeň)

Trenéři Plzně Jakuba Kindla nijak nešetřili. Ve své premiéře proti Třinci (3:2 po pr. vyhráli Oceláři) nastoupil ve druhé obranné dvojici s Davidem Skleničkou a odehrál 19 minut a 42 vteřin. V zápase byl tak čtvrtým nejvytíženějším bekem Škodovky a celkově sedmým ze všech hráčů Plzně. 

Jen krátce se mihl v přesilové hře (13 vteřin), zato v oslabení strávil času dost, konkrétně 3 minuty a 21 vteřin. Víc měli jen Ryan Hollweg, Michal Moravčík, Miroslav Preisinger a David Sklenička.

Jakub Kindl rozdal tři hity, nikdo z ostatních hráčů zápasu neměl víc.

Na ledě byl u jednoho gólu svého mužstva, ale také u jedné branky Třince, do tabulky pravdy tak zapsal nulu. Sám se nedostal k žádné střele na branku, ani střeleckému pokusu (tzv. že by některá z jeho střel byla zblokovaná, nebo šla mimo), navíc žádnou střelu soupeře nezblokoval. Zkušený bek hrál rovněž čistě, na trestnou lavici nemusel. 

V jedné věci byl ale ze všech přítomných na ledě nejlepší. V utkání se mu povedlo zaznamenat tři hity. Na paty mu se dvěma hity šlapali jen jeho spoluhráči David Stach a Jan Schleiss

Brian Ihnačák (HC Verva Litvínov)

Kanadského rodáka s italským pasem Briana Ihnačáka v premiéře za Litvínov trenéři postavili do středu čtvrtého útoku, na křídla dostal Tomáše Matouška a další posilu Michaela Vandase

Ve svém prvním vystoupení za Vervu se hned uvedl gólem. Když v 48. minutě nadvakrát dostal puk za brankáře Liberce Romana Willa, vypadalo to, že by se dokonce mohlo jednat o vítězný gól. Bílí Tygři ale srovnali a duel nakonec v nájezdech otočili.

Směrem dopředu byl Ihnačák aktivní. V utkání zaznamenal celkem tři střely na branku, což bylo společně s obráncem Stanislavem Dietzem nejvíc z Litvínovských. K žádným dalším střeleckým pokusům se Ihnačák nedostal.

Na ledě strávil bývalý hráč Sparty a Hradce Králové 13 minut a 22 vteřin, což byl v porovnání s ostatními hráči Litvínova podprůměr. Méně prostoru dostalo jen dalších šest borců. V přesilovce se neukázal vůbec, ale v oslabení odehrál jednu minutu a 44 vteřin.

Kromě toho, že jednu branku dal, byl ke své smůle na ledě u obou libereckých branek. Vzhledem k tomu, že jedna z nich ale byla v přesilové hře, měl ve statistice +/- nulu. Navíc pak byl jedním z pětice hráčů Vervy, kteří se dopustili faulu. Dvakrát se mu nedařilo ani na vhazování – z 19 absolvovaných buly uspěl jen osmkrát (42% úspěšnost). Přesto nebyl ze všech litvínovských centrů nejhorší (viz obrázek níže). Ke všemu pak přidal jeden hit.

Michael Vandas (HC Verva Litvínov)

Druhá z útočník posil Litvínova, Slovák Michael Vandas, byl na ledě dohromady ještě o minutu a dvě vteřiny méně než Ihnačák (12:20). Svůj ice-time sbíral v podstatě pouze ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Jen na dvě vteřiny se na ledě ocitl v oslabení.

Vandas nezapsal gól, ani nahrávku, rovněž nevystřelil na branku. Zaznamenal jen jeden střelecký pokus, který mířil mimo tři tyče.

Na rozdíl od svého kolegy z útoku Ihnačáka však nebyl trestaný za žádný nedovolený zákrok a nebyl ani u žádné z obdržených branek. Zároveň se ale na ledě nevyskytoval v době, kdy góly střílela Verva. Stejně jako Ihnačák a dalších šest litvínovských hráčů uštědřil Libereckým jeden hit. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz