Hokej v číslech: Predikce zápasů 2. kola extraligy

Díky našemu modelu Game Score vám přinášíme kromě predikcí sezony i predikce jednotlivých zápasů. Právě od nich se pak odvíjela predikce na celou základní část, které jsme se věnovali v předchozích týdnech.

Týden hokeje 2021

V prvním kole náš model určil správně vítěze v šesti ze sedmi utkání. Jediným favoritem, který nezvítězil, byla Mladá Boleslav, když padla v prodloužení s Olomoucí. Extraliga na startu pokračuje v rychlém tempu, druhé kolo nabídne šest duelů.

Dnešní kolo

V úvodních střetnutích byl pouze jeden zápas, kdy měl favorit šance na výhru vyšší než 60 %. Tím byl Třinec, který svoji pozici suverénně potvrdil. V dnešním výběru najdeme takové zápasy hned tři, i když nad 60 % nejsou tak výrazně jako tomu bylo právě u Ocelářů. Zároveň nás ale čekají také velmi vyrovnané a zajímavé zápasy, jako například v Plzni, nebo v Litvínově.

Naše tipy

Plzeň (2,36)

Plzeň do sezony nevstoupila vůbec dobře, když nestačila na Pardubice. Naopak Třinec si poradil s Českými Budějovicemi. To nezní moc dobře, s podporou domácího prostředí pro Plzeň je však tento zápas v našem modelu víceméně vyrovnaný. To pak v porovnání s nabízeným kurzem znamená, že výhoda v tomto případě leží právě na straně domácích, kteří budou chtít získat první body. Náš model počítá s tím, že dnes do branky Plzně nastoupí Dominik Pavlát, pokud tomu tak nebude, její šance klesají zhruba o dvě procenta.

Litvínov (1,99)

Litvínov v domácím prostředí hostí Liberec a náš model mu dává šance téměř 56 % na výhru. To však stále znamená velmi vyrovnané utkání. Litvínov si přivezl v prvním kole výhru ze Zlína, když ho poměrně výrazně přehrál. Liberec pak svedl velmi vyrovnanou bitvu s Hradcem Králové, a i v Litvínově by mělo jít o velice zajímavý souboj, kde se sázkové kanceláře, na rozdíl od našeho modelu, příklánějí lehce na stranu Bílých Tygrů.

Poznámka: Čísla v závorce za jménem týmu jsou vypsané kurzy sázkové kanceláře Tipsport na výhru daného týmu do rozhodnutí.

O modelu Game Score

Jak funguje model Game Score, si můžete přečíst zde. Před letošní sezonou doznal náš model několika změn, o kterých se můžete více dozvědět v tomto článku. Jak z něho vychází samotné predikce, je podrobněji popsáno tady.

V predikcích jednotlivých zápasů hraje hlavní roli aktuální soupiska týmu, která počítá se zraněními nebo zápasovými tresty. Tu zde zobrazuje xWin% daného týmu. Faktorem je i domácí prostředí, když během posledních tří sezony vyhrály domácí celky více než 55 % zápasů.

Šance jednotlivých týmů v zápase jsou stanoveny na základě výsledků 50 000 simulací. A právě z procentuální šance na výhru daného týmu vychází i kurz, který najdete v posledním sloupci. V minulé sezoně náš model správně určil vítěze utkání v 64 % případů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz