Hokej v číslech: TOP 10 zajímavostí o Vrchlabí

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Nováček z Vrchlabí vstoupil do Chance ligy velmi dobře: z šesti zápasů urval deset bodů a v tabulce je devátý. V čem se mu dařilo a co je naopak potřeba po pauze zlepšit?

VŠE SE TOČÍ OKOLO PRVNÍHO ÚTOKU. Předsezonní očekávání se naplňují, Vrchlabí táhne hlavně lajna s Tomášem Nouzou, Ondřejem Chrtkem a Martinem Heřmanem. Tihle tři dali devět z dosavadních 21 branek Stadionu.

NEJVÍC SI ZAHRAJE NIKO. Nejvyšší ice time měl z vrchlabských hokejistů obránce Ján Niko. Za zápas v průběru odbruslil 22 minut a 17 vteřin. Následují David Kajínek (21:43) s Tomášem Nouzou (20:58).

OBĚTAVÝ HRÁDEK. Mladičký bek Michal Hrádek sice za Vrchlabí odehrál jen čtyři zápasy, přesto v nich stihl zblokovat hned osm střel. To je suverénně nejvíc z týmu.

AKTIVNÍ URBAN. Příjemným překvapením jsou zatím výkony Patrika Urbana. Co se týče produktivity, není to až tak znát, ale třeba v počtu střel na branku (15) je druhý v týmu hned za Tomášem Nouzou.

HEŘMAN VÍ, ODKUD PADAJÍ GÓLY. Roli střelce má ve Vrchlabí Martin Heřman. Je silný v osobních soubojích a důrazný v předbrankovém prostoru. Navíc dobře ví, z jakých pozic střílet: ze slotu v této sezoně vypálil už 11x.

NEPROJDEŠ DÁL! Tomáš Linhart splňuje to, co se čekalo. Soupeř se přes něj těžko dostává. V rovnovážném stavu byl u čtyř vstřelených a u čtyř obdržených gólů. Když je na ledě, Vrchlabí dostane jen 2,64 branky za 60 minut. Z pravidelně hrajících obránců Stadionu je to nejlepší hodnota.

ŠPATNÉ PŘESILOVKY. Vrchlabí využilo jen tři přesilovky z celkových 25. To tedy dává jen 12% úspěšnost. Horší jsou už pouze Kadaň s Havířovem.

OSLABENÍ JE DALEKO LEPŠÍ! Druhý speciální tým už krkonošskému celku funguje. V oslabení je Vrchlabí čtvrté nejlepší (87,1 %) a už v něm i jednou skórovalo.

STŘELECKÉ ŠTĚSTÍ. Vrchlabí dává v průměru 3,5 gólu za zápas, víckrát skórovaly jen čtyři týmy. Jedním z důvodů je mimořádně vysoká úspěšnost střelby (12,30 %). 

ZLEPŠIT BULY! 41,18 %. To je úspěšnost, nebo spíš lépe řečeno neúspěšnost, vrchlabských centrů na vhazování. Horší je jen Havířov. Zlepší Stadion tuhle činnost po pauze? 

Partneři HC Stadion Vrchlabí

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz