Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Čtvrté kolo ENYAQ hokejové ligy překvapení nenabídlo. Litvínov potvrdil roli favorizovaného celku a porazil Vítkovice 4:1, které tak stále na své první body v této sezoně čekají. Odhodlaným výkonem se prezentovala Kometa, která ovšem svůj vzdor nepřetavila ve vyrovnaný výsledek a podlehla Mladé Boleslavi 1:4.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 1:4

Od duelu v rámci ENYAQ hokejové ligy mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví se čekala jasná výhra Středočechů, tedy obhájců titulu. Opak byl pravdou, i když výsledek 1:4 tomu nenapovídá.

Jedinou jednoznačnou záležitostí byl souboj brněnského Romana „Bladea“ Pilného a boleslavského Jindřicha „Jifiho23“ Fencla. Kapitán Komety vzdoroval do druhé třetiny, od té doby se začaly potvrzovat papírové předpoklady. Fencl začal sázet jednu branku za druhou a utkání zakončil výhrou 6:1.

V dalších dvouhrách chybělo Brnu štěstí. Jak Ondřej „Andremeister“ Schwank, tak Lukáš „Chlebyn“ Tauc byli ve svých zápasech minimálně vyrovnanými soupeři, nicméně na své soky nestačili. 

„Andremeister“ prohrál s Jakubem „Kubiiim7“ Bláhou 2:3, „Chlebyn“ následně podlehl 3:4 Michaelu „michaelhetzovu“ Hetzendorferovi. Po třech dvouhrách bylo jasné, že tři body poputují do Mladé Boleslavi.

Závěrečné čtyřhry za stavu 3:0 pro Středočechy už neměly na konečný výsledek žádný vliv. Alespoň malou náplast na ztrátu utkání vybojovali pro Brno Pilný se Schwankem, kterým se podařilo zvítězit 3:2 nad Fenclem s Bláhou.

Radost ovšem nevydržela Kometě příliš dlouho, protože vzápětí urvali pátý zápas mladoboleslavští gameři. „Jifi23“ a „Michaelhetz“ nedali „Bladeovi“ s „Chlebynem“ šanci a po výhře 4:1 ovládli ve stejném poměru i celkové měření sil.

„Jsme spokojení, jedná se o důležité body do tabulky. Vyhráli jsme sice 4:1, ale rozhodně to nebylo jednoduché. Rozhodující zápas celé série byl podle mého názoru ten mezi Ondrou Schwankem a našim Kubou. „Andremeister“ je nejlepší hráč Komety, ale „Kubiii7“ zachoval chladnou hlavu a i s trochou štěstí duel urval,“ okomentoval sérii Michael „Michaelhetz“ Hetzendorfer.

Michael Hetzendorfer a Jindřich Fencl

Michael Hetzendorfer a Jindřich Fencl | Foto: esporthokej.cz

HC Verva Litvínov – HC Vítkovice RIDERA 4:1

Vítkovické čekání na první výhru v sezoně stále pokračuje. RIDERA se nedočkala ani ve čtvrtém kole, kdy vyzvala silný Litvínov, kterému podlehla v jednoznačné sérii 1:4.

To, jakým směrem se bude utkání vyvíjet, ukázal v první dvouhře litvínovský Patrik „Winci“ Wenzel, jenž naprosto zdemoloval obranu Jiřího „Jerryho“ Daniše a zvítězil 16:4.

Následoval další debakl. Radek „Kumbik“ Kumbera ukázal, že se právem řadí mezi nejlepší české hráče NHL21, a nadělil vítkovickému soupeři deset branek, přičemž Michal „silak“ Silný, hokejista hrající za českobudějovický David Servis, vstřelil jen jednu.

Pouze jednou se v této sérii stalo, že by fanoušci byli svědky dramatického průběhu. Jiskřičku naděje vykřesal pro RIDERU Jiří „Horys“ Hora, jenž udolal Miroslava „TheNotorika“ Šmoka 4:3 a snížil stav duelu mezi Vítkovicemi a Litvínovem na 1:2.

Jenže výhra kýženou psychickou vzpruhu pro Vítkovice nepřinesla. V úvodní čtyřhře „Kumbik“ s „Wincim“ porazili 11:1 „Jerryho“ se „Silakem“ a bylo jasno, že Litvínov si připíše do tabulky tři body.

Poslední utkání získali „Winci“ s „TheNotorikem“ v poměru 9:2, když jim neúspěšně vzdorovali „Jerry“ s „Horysem“. Litvínov tak ovládl sérii proti Vítkovicím v poměru 4:1 na zápasy.

„Důležité je, že jsme potvrdili roli favorita a máme další tři body do tabulky. Potřebovali jsme trochu nabrat sebevědomí, protože zatím všechny série jsme hráli až do posledního zápasu. Tady jsme si konečně trochu oddechli, čekají nás totiž v dalších třech kolech těžcí soupeři,“ nechal se po sérii slyšet Radek „Kumbik“ Kumbera.

Daniš, Hora, Silný

Daniš, Hora, Silný | Foto: esporthokej.cz

Kompletní výsledky 4. kola

Madeta Motor České Budějovice – Bílí Tygři Liberec 0:5
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1
PSG Berani Zlín – Mountfield HK 3:2
HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2
HC Verva Litvínov – HC Vítkovice RIDERA 4:1
HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 1:4
HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 1:4 

Tabulka ENYAQ hokejové ligy 

Foto: esporthokej.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV