Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

U fanoušků uspěli v hlasování za nejlepší výkony v lednu brněnští zástupci. Jakub Flek byl zvolen nejlepším hráčem, trenér Komety Jaroslav Modrý pak u fanoušků vyhrál anketu o nejlepšího trenéra. Jaké byly výkony Jakuba Fleka právě v lednu pohledem čísel?

Jakub Flek hlasování fanoušků doslova opanoval – získal 47 % všech hlasů a měl tak největší náskok ze všech hráčů měsíce v letošní sezoně. Za Flekem se seřadili Daniel Král (19 % hlasů), Lukáš Sedlák (15 %), Filip Chlapík (8 %), Jan Ščotka (7 %) a Peter Čerešňák (4 %).

Útočník Komety byl v lednu nejproduktivnějším extraligovým hráčem. V 11 duelech nasbíral 17 bodů, a to za sedm gólových tref, ke kterým přihodil deset asistencí. Ze 17 bodů pak měl 13 primárních.

Flek byl během ledna bodově vidět téměř ve všech zápasech, nebodoval pouze třikrát. Hned šestkrát zapsal alespoň dva body, jednou měl dokonce tříbodový zápas a proti Pardubicím si v divokém duelu, který skončil 7:6 v prodloužení pro Dynamo, připsal body rovnou čtyři.

V prvním měsíci roku 2024 představoval Flek pro soupeře hrozbu jak z hlediska tvorby vlastních střel a šancí, tak také svojí kreativitou a přihrávkami, kterými vybízel ke střelbě své spoluhráče.

Na kontě měl Flek celkově 59 střeleckých pokusů, více než polovina z nich byla z oblasti slotu. Konkrétně Flek zapsal 33 šancí a vytvořil si celkově šance na 5,2 očekávaného gólu. Tuto hodnotu tedy díky svému zakončení se sedmi vstřelenými góly překonal. Spoluhráče celkově Flek vybídl ke střele po své přihrávce v 53 případech, když jim do slotu nahrál 17krát. Přímo po jeho přihrávkách pak padlo pět gólů.

Vidět byl Flek tradičně, díky svému pohybu, i v přechodu středního pásma, když se často staral o úspěšné výstupy i vstupy Komety. Po jeho vstupech měla Kometa 17 šancí, dalších sedm šancí vybojoval Flek svým napadáním v útočném pásmu a ziskem puku.

Při hře 5 na 5 měla Kometa s Flekem na ledě v lednu nad soupeři převahu šesti střeleckých pokusů, na šance pak Flek nad soupeři tyto minisouboje vyhrál 58:55. A podíl očekávaných gólů měl 55 %.

Na ledě byl Flek při základním počtu hráčů u 11 vstřelených gólů svého týmu, když zároveň Kometa inkasovala šestkrát. Pro útočníka s číslem devět tak šlo o velmi povedený měsíc.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV