Hokejka news

 • 5. 8. - 10:15

  Hlinka Gretzky Cup živě na Hokejka TV

  Přehlídka světových nadějí zase zpátky v Břeclavi a Piešťanech. Zápasy živě na Hokejka TV.
  Soutěž o vstupenky na české zápasy nyní na iSport.cz

 • 18. 7. - 14:41

  Vyhraj vstupenky do Síně slávy!

  Pojď prozkoumat slavné historické momenty našeho hokeje. Nagano, tituly z mistrovství světa, milníky naší nejvyšší soutěže, dovednostní soutěže, interaktivní promítání a další. To vše můžeš prožít v Síni slávy českého hokeje. Ale nebude to zadarmo, musíš totiž ukázat, že si vstupenky zasloužíš a odpovědět správně na soutěžní otázky.

 • 10. 6. - 07:29

  Kakko nováčkem roku ve finské lize

  Kaapo Kakko z TPS Turku byl vyhlášen nejlepším nováčkem uplynulé sezony ve finské nejvyšší soutěži. Za mistrem světa v kategorii dospělých i dvacetiletých skončil druhý útočník Aleksi Heponiemi (Oulu), třetí místo obsadil obránce Ville Heinola z Lukko Rauma.

 • 30. 3. - 13:08

  MMČR živě na HokejkaTV.cz

  Na HokejkaTV.cz můžeš sledovat zápasy Mládežnického mistrovství České republiky 2019. V sobotu ti přinesu semifinálová utkání a v neděli zápasy o třetí místo a finále!

Pozvánku na přípravný kemp národního týmu dostal i zástupce druhé nejvyšší soutěže: jihlavský talent Lukáš Anděl. Čím si vysloužil nominaci?

V uplynulé základní části odehrál všech 56 zápasů a s 53 body (21+32) skončil na devátém místě ligové produktivity. Tvořil údernou lajnu s kanonýrem Matějem Pekrem a zkušeným centrem Josefem Skořepou. Spolu dotáhli Duklu na první místo tabulky, v play off však přišel krach.

V jakých dalších statistikách Anděl vynikal?

Například dal hned sedm vítězných gólů. V Chance lize na tom byli lépe jen zmíněný Pekr a kladenský Ladislav Zikmund.

Anděl odváděl skvělou práci nejen v útoku, ale i v obraně. Při hře v rovnovážném počtu byl u 51 vstřelených a jen u 25 inkasovaných gólů. Ve statistice +/- (+27) obsadil třetí místo v celé Chance lize.

Navíc se nenechával zbytečně vylučovat: v základní části si odseděl jen deset trestných minut.

O jeho přínosu pro tým svědčí i další čísla. Hned 17 z 21 svých gólů dal při hře 5 na 5. A hned 16 z těchto 21 gólů vstřelil v době, kdy bylo skóre nerozhodné, nebo byl mezi týmy rozdíl jediného gólu.

Trefoval se tedy ve chvílích, kdy to bylo nejvíc potřeba. Nenaháněl si statistiky v době, kdy už bylo o osudu utkání jasno a soupeř polevil v koncentraci.

Andělův ice time se pohyboval okolo osmnácti minut. I při přepočtení statistik na odehraný čas patřil k ligové špičce. Například za 60 minut hry při hře 5 na 5 nasbíral 2,68 primárního bodu (tj. gól či první asistence), což byla desátá nejvyšší hodnota v soutěži – na úrovni Tomáše Divíška nebo Antonína Pechance.

To vše dokázal v 21 letech!

Přestože už by možná zvládl klíčovou roli i v Tipsport extralize, pokračuje v Jihlavě. Pro Duklu je to zásadní zpráva: z Anděla totiž letos může být nejlepší hráč soutěže. 

Svědčí o tom i letní pozvánka do národního týmu. 

Po tom všem, co jsme v článku uvedli, je zřejmé, že byla zasloužená.

„Udělalo mi to radost. Byl jsem z toho překvapený," přiznal Anděl v rozhovoru pro hcdukla.cz. „Bude to pro mě velká čest a zkušenost."

A pro Chance ligu je to skvělá reklama. „V tomhle je to asi výjimečné, že jsem jediný z první ligy," říká rychlý křídelník. „Ale jsou tam samí mladí kluci, kteří taky ještě občas hrají první ligu a nemají třeba tolik zkušeností s extraligou."

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV