Hradec má čtyřku, narazí na Kometu? Můžeme potrápit každého, ví Martinec

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hokejisté Hradce Králové padli potřetí v řadě, přesto si dvě kola před koncem základní části zajistili pozici v elitní čtyřce a čtvrtfinále budou začínat na domácím ledě.

HokejkaTV

Pod Bílou věží mohou být s dosavadním průběhem sezony velmi spokojeni, vždyť Mountfield po letním třesku v kádru prohání favority a ztrácí na čelo pouhých šest bodů. „Je to tak, zatím jsme spokojeni. Pochvala patří hlavně hráčům do kabiny,“ pokyvuje trenér Tomáš Martinec.

Jeho tým už má čtyřku v kapse a ve čtvrtfinále by mohl narazit na Kometu, kterou v sezoně už čtyřikrát porazil. A to by byla pořádně třaskavá série! „Hlavně se musíme v play off vyvarovat nedisciplinovanosti. Pak věřím, že můžeme potrápit každého,“ hlásí hradecký lodivod.

Petr: Petice jen za hru pět na pět? Byl bych první, kdo ji podepíše »

Jistotu začátku vyřazovacích bojů na vlastním ledě dal Mountfieldu získaný bod z vítkovického ledu, kde po velkém boji prohrál 2:3 po nájezdech. „Bodu z Vítkovic si vážíme. Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, ale musíme zlepšit naši disciplínu,“ uvědomuje si Martinec.

A jak zápas viděl útočník Daniel Rákos?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hodně urputná a vyrovnaná bitva, že?
Hlavně jsme chtěli vyhrát. Doma s Plzní jsme body ztratili, tak jsme je chtěli získat zpátky, což se nám nepovedlo. Bylo vidět, že jde o hodně. A že Vítkovice už přeřadily na play off hokej. Bylo tam hodně soubojů, dohrávání, sem tam i nějaké rozmíšky. Myslím, že jsme se v tom Vítkovicím vyrovnali. Škoda, že jsme na konci lépe nezvládli nájezdy.

Ve druhé třetině jste mohl z trestného střílení zvýšit na 2:0, moc nechybělo.
Trefil jsem břevno, takže chybělo asi pět centimetrů. Nájezdů jsem moc nejezdil, tak jsem byl rád za to, že jsem si to mohl vyzkoušet. Mrzí mě, že jsem nedal gól. Pak by se nám v zápase asi dýchalo lépe.

Věděl jste, že budete střílet, nebo to vyplynulo z postavení Patrika Bartošáka?
Chtěl jsem naznačit, že půjdu do bekhendu, pak si to stáhnout a vystřelit nahoru. Přesně tak, jak jsem to udělal. Jen to mělo jít o kousek níže.

Obě domácí branky ze hry musel posvětit až videorozhodčí, jak jste to prožíval?
U druhého gólu jsem byl zrovna na ledě, otáčel jsem se za střelou, takže jsem věděl, že by měl platit. U prvního se mi ze střídačky zdálo, že to někdo ještě tečoval. Ale oba platily. Spíš jde o to, že takové střely musíme zblokovat a nedovolit, aby letěly na bránu. Nebyly to žádné pumelice, ale střely švihem. To bychom měli blokovat.

Spasitel Stránský: Od výhry se můžeme odpíchnout

Říkal jste, že Vítkovice už nasadily play off mód. Ceníte si o to víc vyrovnání?
Jednoznačně. Jsme rádi, že jsme po druhém gólu domácích nesložili zbraně a podařilo se nám srovnat, ale v nájezdech byl soupeř šikovnější.

Co říct k Patriku Bartošákovi, který vám v této disciplíně nedovolil ani gól?
Přišlo mi, že tam ani nebylo moc místa, kudy by mohl puk projít. Takže byl famózní. Také v zápase dostal jen dva góly, což je pro gólmana asi dobré.

Blíží se play off a prohráli jste potřetí za sebou, což asi není ideální.
Něco jsme si po zápase s Plzní řekli, protože nás porazili čtyřikrát v sezoně. To není dobrá vizitka. Chtěli jsme se na nějaké věci zaměřit, ovšem nejsem si úplně jistý, že se nám to ve Vítkovicích povedlo. Máme však ještě dva zápasy. Věřím, že se nám v nich povede přiblížit se k těm play off výkonům, které bychom měli podávat.

Přes porážku jste si ziskem bodu zajistili pozici v nejlepší čtyřce.
Na tabulku moc nekoukám, ani neznám ostatní výsledky. Ale určitě je výhoda začínat play off doma.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz