Hradec v CHL drží český prapor, s Kovářem se popere o semifinále

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hradečtí hokejisté si už tak náročný extraligový program zpestří historickou účastí ve čtvrtfinále Ligy mistrů, proti Zugu zabojují o postup mezi čtyřku nejlepších. Úvodní duel je na programu už dnes od 18 hodin pod Bílou věží, odveta pak přesně za týden ve Švýcarsku.

HokejkaSHOPvanoce

Mountfield ve skupině postupně vyzrál na týmy ze Švédska, Walesu a Rakouska, v osmifinále pak vystavil stopku Němcům a nyní ho čeká první konfrontace s klubem ze země helvétského kříže. „Moc se těšíme,“ hlásí na klubovém webu asistent trenéra Aleš Krátoška.

„Síla a kvalita soupeře je jasně daná. Čeká nás, možná až na Frölundu, zatím nejtěžší zápas. Víme, že základní skupinou proběhli bez problému, poradili si rovněž s Plzní, takže nás určitě nečeká nic lehkého,“ říká na adresu aktuálně šestého týmu elitní švýcarské NLA.

„Moc se těšíme, síla a kvalita soupeře je jasně daná. Čeká nás, možná až na Frölundu, zatím nejtěžší zápas.“

Zug má ve svém kádru řadu ostřílených borců, kteří sbírali zkušenosti v NHL či na velkých reprezentačních akcích. Jeho barvy hájí zadák Raphael Diaz, jenž je kapitánem týmu, kanonýr Gregory Hofmann, švédský útočník Oscar Lindberg nebo produktivní Jan Kovář.

Zkušený český reprezentant ve Švýcarsku září, ve 23 zápasech nasbíral stejný počet bodů za sedm branek a 16 nahrávek. Ukázat se bude chtít i v Česku. „Vždycky jsem ho sledoval, je to chytrý hokejista. Těším se, že si proti němu zahraju,“ líčí útočník Matěj Chalupa.

Mountfield je v domácí soutěži až osmý, ale v hokejové Evropě se mu daří. „S Ligou mistrů jsme to mysleli od začátku sezony vážně. Reprezentujeme i město a celou extraligu, protože už jsme jediným zástupcem českého hokeje v soutěži,“ připomíná Aleš Krátoška.

Cíl pro úvodní čtvrtfinálovou partii je jasný – vytvořit si do odvety co nejlepší výchozí pozici. Vítěz série narazí na lepšího z duelu mezi Djurgaardenem a Mnichovem, další dvojice pak tvoří Biel s Frölundou a Lulea s Lausanne, které vystavilo stopku Třinci i Plzni.

Dnešní čtvrtfinále play off CHL

18:00 Mountfield HK – EV Zug
18:00 Frölunda Indians – EHC Biel-Bienne
18:00 Djurgaarden – EHC Red Bull Mnichov
20:15 Lausanne HC – Lulea Hockey

Odvety čtvrtfinále play off CHL

Úterý 10. prosince – 2. zápasy:
18:00 Lulea Hockey – Lausanne HC
19:45 EV Zug – Mountfield HK
19:45 EHC Biel-Bienne – Frölunda Indians
20:00 EHC Red Bull Mnichov – Djurgaarden Stockholm

Semifinále: 7./8. ledna – 14./15. ledna 2020
Finále: 4. února 2020

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz