Hrdina ze čtvrté lajny Řepík: Kam mě dají, tam se snažím odvést maximum

Foto: Alena Zapletalová

19. května 2019, 19:27

Marek Hedbávný

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Michal Řepík dvěma góly přispěl k pohodové výhře nad Rakouskem. Celkově má na mistrovství světa už šest bodů, září navíc ve statistice +/- (+9). To vše zvládá ze čtvrté formace!

Ten zápas byl hodně rozkouskovaný, že?
Bylo to těžké, ve hře 5 na 5 jsme se tam moc nedostávali. Párkrát jsme tam udělali zbytečný fauly... A párkrát to od těch rozhodčích bylo takové úzkostlivé. Nevím, no, co k tomu říct. Zaplaťpánbůh jsme ta oslabení zvládli.

Mohlo to utkání nějak pomoct do dalších zápasů?
Vyzkoušeli jsme si nějaké věci. Jsem rád, že jsme nedostali žádný gól v oslabení. Na druhou stranu se těch vyloučení musíme vyvarovat. Nesmíme to dělat. Teď už přijdou jenom těžké zápasy. A proti nám budou šikovní hráči, kteří to dokážou sehrát dobře. Musíme si na to dávat pozor. To tempo bude o trochu vyšší než s těmihle týmy. Nechci je shazovat dolů, ale určitě to tak bude. Bude to rychlejší, tvrdší. Musíme se na to dobře připravit.

Vnímali jste před zápasem, že o tom, jestli skončíte ve skupině druzí, může rozhodnout i celkové skóre? 
V kabině jsme si o tom moc neříkali. Všichni ale víme, co potom rozhoduje. Snažili jsme se ale hrát dobře, náš hokej, který jsme chtěli. A že tam napadali ty góly, to je bonus.

Je to pátá výhra ze šesti zápasů. Cítíte z týmu, že na tomhle turnaji může uspět?
Doufám. Cítíme se dobře. Samozřejmě nezvládli jsme ten zápas s Ruskem, snažili jsme se ho ale hodit za hlavu – teď se musíme připravit na Švýcarsko, abychom mohli zůstat v Bratislavě.

Pavel Francouz ještě nedostal gól, skvěle chytal i Patrik Bartošák. Trenéři asi budou mít příjemné starosti, že?
Jo, oba dva chytají výborně. Nevím, kdo bude chytat další zápas a jak se trenéři rozhodnou. Mají to těžké, ale pro někoho se budou muset rozhodnout.

Co říct k dnešnímu výkonu Pavla Francouze?
Tolik toho na něj nešlo. Ale když jo, tak to byly důležité zákroky. Mě to ani nepřekvapuje. Už předtím, co ho znám, chytal výborně. A ta Amerika mu taky ještě mohla pomoct. I Bartes chytá dobře. My jsme rádi, že tady máme kvalitní gólmany.

Naznačil jste to – co mu mohl dát rok v Americe?
To je spíš otázka na něho. Určitě tam s ním trenéři pracovali a pomohli mu vyladit věci, které viděli, že může zlepšit. Ten styl chytání je tam trošku jiný. Tady zatím chytá fantasticky.

Teď k vám: dal jste dva góly, ve statistice +/- navíc máte už devět plusových bodů.
Tam, kam mě trenéři dají, se snažím odvést maximum. Snažím se to tam odmakat. Samozřejmě jsem za každý gól v nároďáku rád. Určitě jsem rád, že jsem dneska dal dva a že nějakým způsobem pomáhám týmu k cíli, který jsme si tady dali a pro který jsme si sem přijeli.

Druhý gól byl parádní – trefil jste přesně horní růžek.
Když jsem na něj jel, rozhodoval jsem se, co udělám: jestli jít do kličky do bekhendu, nebo jestli vystřelím. Potom jsem viděl, že má tu lapačku trošku níž – tak jsem se to snažil zvednout co nejvíc pod břevno. A že to vyšlo úplně přesně... Za to jsem rád.

Ve čtvrté lajně jste měl nové spoluhráče: Ondřeje Paláta a Tomáše Zohornu. Evidentně vám to nevadilo...
Jak jsem říkal, já se vždy snažím odvést maximum. Trenér to trošku zamíchal, ale třeba při hře 5 na 5 jsme toho spolu moc neodehráli. Když jo, tak jsme si, myslím, nějaké šance vytvořili. Takže to nebylo špatné.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz