Hrklo ve mně! Ale jen do chvíle, než jsem to zametl, líčí střelec Ordoš

Jan Ordoš | Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

Českobudějovický Banes Motor v 50. kole Tipsport extraligy navázal na předchozí úspěšné vystoupení v Karlových Varech a dominantním výkonem proti obhájcům titulu z Třince vygeneroval druhý stoprocentní zisk v řadě. A co je důležité, přiblížil se čtvrté Kometě Brno na rozdíl jediného bodu.

Hosté bez distancovaných Voženílka a Smitha jako by od začátku nebyli ve své kůži, zatímco domácí bruslili uvolněně a věnovali se nacvičenému hernímu systému. V první velké příležitosti se objevil Adam Kubík, jenž se protáhl po ose kluziště, ale jeho střela našla připraveného brankáře Ondřeje Kacetla.

Skóre mohl otevřít v 10. minutě třinecký Andrej Nestrašil, jenže prostor u pravé tyčky zavčasu vyplnil Strmeňův beton. Vzápětí se v rohu zmocnil kotouče Filip Přikryl. Nejdřív neatakovaný, potom udivujícím slalomem mezi obránci ho dovezl před Kacetla a bekhendem zařídil vedoucí gól. „Začali jsme výborně. Příkra nám svým zakončením dodal klid. Ještě lepší to bylo po druhém gólu, ale nebyl to vůbec jednoduchý zápas, protože Třinec má velké beky a hrál proti nám hodně fyzicky,“ komentuje křídelník Jan Ordoš, posléze vyhlášený nejlepším hráčem Jihočechů.

Druhou trefu přidal nedlouho před závěrem úvodní části Pavel Pýcha, který v přesilovce mocně napřáhl na modré čáře. Za nestejného počtu hráčů na ledě nakonec padlo pět z celkových sedmi gólů.

Byl to i případ změny stavu na 3:0. Budějovický obránce Michal Gulaši z trestné lavice sledoval, jistě s potěšením, jak jeho spoluhráč Ordoš za brankou odzbrojuje třineckého gólmana, krotí skákavý puk a posílá do prázdné klece. „Snažil jsem se aktivně napadat. Viděl jsem, že na pomoc brankářovi nejede žádný bek a zkusil jsem mu do toho klepnout. Vyšlo to se štěstím. Tohle se povede jednou ze sta pokusů. Byl tam i nějaký špatný led a nadskočilo mi to. Hrklo ve mně, ale jen do chvíle, než jsem to zametl,“ povídá s úlevou.

Domácí trochu polevili, snad vlivem utěšeného vedení. Přesto se v dalších šancích ocitli Beránek, Kubík, Kondelík či Toman. Ve finiši druhého dějství přišla velká chvíle kapitána Milana Gulaše.

Jeho tým vyhrál vhazování po pravici Kacetla a bývalý reprezentant ukázkovou střelou zdálky zvýšil na 4:0. „Myslím, že na buly uspěl Jáchym Kondelík. Já jsem to přiťukl, dostalo se to ze skrumáže ke Gulimu a ten to krásně trefil. Už jsme věděli, že zbytek utkání můžeme odehrát s klidem,“ usmívá se autor nahrávky.

„Vyšlo to se štěstím. Tohle se povede jednou ze sta pokusů."

Před zraky zajímavých hostů – do hlediště usedli fotbalista Jan Koller či herec Petr Nárožný – skutečně domácí kontrolovali další průběh. Po závaru Kondelíkovy formace v polovině třetího dějství se zdálo, že góly budou padat jenom na jedné straně, a všichni přítomní začali držet palce Janu Strmeňovi k udržení druhé nuly v řadě.

Co však nechtěl čert, při vyloučení Daniela Kurovského se jeho spoluhráč Marko Daňo protlačil k budějovickému brankovišti, nepřehlednou situaci přerušila píšťalka a rozhodčí se jali zkoumat videozáznam. Nakonec ukázali na značku ve středovém kruhu. „Takový smolný gól, ale co se dá dělat. Ujel nám hráč. Byla to chyba, na kterou si musíme dát pozor. V jiném zápase by mohla znamenat rozhodnutí,“ varuje Ordoš.

Dlouholetý útočník Liberce, jenž se přesunul na český jih loni v létě, k radosti domácích v pokračující výhodě pět na čtyři pojistil náskok. Projektil vyslaný z mezikruží nedokázal zastavit nikdo. „Sehráli jsme to dobře. Dostal jsem super nahrávku od Pecháčka (Lukáš Pech, pozn. red.) a střela mi sedla,“ popisuje svůj jednadvacátý letošní zápis do listiny kanonýrů.

„Pro nás bylo důležité, že jsme prolomili sérii třech domácích porážek. Máme radost ze získaných bodů."

Ještě to nebyl konec. Vyloučení Ondřeje Kachyni potrestal třinecký kapitán Petr Vrána a kosmeticky upravil stav na konečných 5:2. „Pro nás bylo důležité, že jsme prolomili sérii třech domácích porážek. Máme radost ze získaných bodů. Musíme výsledek potvrdit v pátek proti Kladnu. Na tabulku moc nekoukáme, i když samozřejmě chceme jít do play off z co nejlepší pozice,“ ujišťuje Jan Ordoš.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz